Reklama
Reklama

Sprawcy kradzieży 66 rowerów w rękach policji

fot. policja

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mają związek z kradzieżą 66 rowerów o łącznej wartości 26 tysięcy złotych.

Trójka mężczyzn ma związek z włamaniami do zakładu produkcyjnego Arkus Romet w Jastrowiu, do których dochodziło od kwietnia bieżącego roku -Wtedy dokonano tam pierwszego włamania do magazynu i skradziono dwa rowery. Do kolejnych kradzieży z włamaniem doszło w lipcu i sierpniu. Sposób działania za każdym razem był identyczny. Z okna magazynu sprawcy wypychali pleksę, wchodzili do środka pomieszczenia i kradli rowery. Łącznie łupem włamywaczy padło 66 rowerów wartych 26 tysięcy złotych - relacjonuje Izabela Wrotek z miejscowej policji.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Policjanci rozpoczęli długie i żmudne śledztwo, które doprowadziło ich do wytypowania i zatrzymania podejrzanych - Zatrzymano 35-letniego mieszkańca Jastrowia, 28-letniego mieszkańca gm. Wałcz, którzy dokonali kradzieży z włamaniem oraz 27-letniego mieszkańca Jastrowia, który wiedząc, że rowery pochodzą z kradzieży, kilka z nich odkupił - dodaje Wrotek. Prowadzone działania doprowadziły do ustalenia miejsca przechowywania rowerów oraz odzyskania 16 skradzionych jednośladów.

Dodatkowo w mieszkaniu pasera ujawniono duże ilości narkotyków. Zatrzymanym złodziejom grozi kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności, a trzeci z mężczyzn odpowie za paserstwo i posiadanie środków odurzających - grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro