Reklama
Reklama

Rusza przebudowa ulicy Święty Marcin: będą odholowywać auta!

fot. PIM
fot. PIM

W weekend rozpocznie się przebudowa ulicy Święty Marcin. Z jakimi zmianami muszą się liczyć kierowcy?

Od 3 września wyłączony z ruchu będzie fragment ulicy Święty Marcin między Gwarną i Ratajczaka. Piesi będą mogli się tu poruszać, zapewnione zostaną też dojścia do budynków. Wyznaczono objazdy dla kierowców. - Jadąc od strony Kaponiery objazd prowadzony będzie ulicami: T. Kościuszki, Powstańców Wielkopolskich, Ogrodową i Piekary do ul. Święty Marcin. Zmieni się ruch na ul. 27 Grudnia - pas rowerowy zostanie przeniesiony na chodnik. Ulica będzie przejezdna od placu Wolności aż do ul. Fredry skąd dalej, przez ul. Kościuszki, będzie można dojechać do ul. Św. Marcin. Na ulicach: Ratajczaka (pomiędzy 27 Grudnia i Św. Marcin oraz Św. Marcin i ul. Taczaka), Kantaka, Garncarskiej, a także ul. Św. Marcin (pomiędzy ul. Ratajczaka i ul. Piekary) ruch pojazdów będzie odbywać się w dwóch kierunkach. Ma to umożliwić dojazd mieszkańcom do swoich posesji - tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ze względu na wyłączenie z ruchu ulicy, niemożliwe będzie parkowanie w tym miejscu. Już pojawiły się tu stosowne informacje. - Oznakowanie to dotyczy ulic: Św. Marcin i Ratajczaka. Na ul. Św. Marcin zakaz postoju obowiązywać będzie na północnej stronie drogi - pomiędzy ul. Gwarną i Ratajczaka oraz na stronie południowej - od ul. Kościuszki (wraz z zatoką parkingową) do wysokości budynku nr 29. Przy ul. Ratajczaka zakaz dotyczyć będzie pierwszych dwóch miejsc parkingowych od ul. Św. Marcin w kierunku ul. Taczaka. Zakaz obejmuje także miejsca parkingowe, tzw. koperty - dodaje. Auta, które 3 września będą stać na wyżej wymienionych miejscach, zostaną odholowane. Aby zapewnić przedsiębiorcom możliwość dowożenia towaru do swoich lokali, powstaną dodatkowe miejsca postojowe dostępne na czas rozładunku.

Przygotowano specjalny punkt informacyjny dla mieszkańców w związku z przebudową ulicy Święty Marcin. Działa we wtorki i czwartki od 14.00 do 16.00 przy ul. Święty Marcin 57. Informację można również uzyskać telefonicznie pod numerem 785 512 224 lub mailowo [email protected].

O zmianach w komunikacji tramwajowej piszemy TUTAJ. Przebudowa ulicy w ramach pierwszego etapu prac ma się zakończyć w połowie 2019 roku. Już pod koniec 2018 roku mają tu jednak wrócić tramwaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
54.77 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro