Przyjaciele lepsi od Warty

W charytatywnym meczu, zorganizowanym na rzecz fundacji Emmanuela Ekwueme, zespół Gwiazd pokonał Zielonych 3:1.

W tym spotkaniu przegrali nie tylko warciarze, ale przede wszystkim idea rozgrywania tego typu spotkań w połowie listopada. Aura nie przyciągnęła do "Ogródka" zbyt wielu kibiców. Nie dopisali także zaproszeni na tę okazję piłkarze. Ci, którzy mimo zimna zdecydowali się jednak przyjśći wspomóc szczytną akcję, obejrzeli dobre widowisko.

Bramka dla Przyjaciół Ekwueme padła już w trzeciej minucie spotkania. Bramkarza Zielonych - Tyrajskiegopokonał Błażej Telichowski. Piłkarze Mirosława Okońskiego (Bogusław Baniak poprowadził zespół Przyjaciół) chcieli szybko odrobić straty, ale w trzynastej minucie nadziali się na groźny kontratak i przegrywali już 2:0. Gola dla Gwiazd strzelił zawodnik Legii - Tekesure Chinyama. Wynik niekorzystny dla gospodarzy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron to Warta miała kilka szans na bramkę kontaktową, ale szczęście znowu uśmiechnęło się do ekipy Emmanuela Ekwueme.W 50. minucie Tyrajski po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale Charlesa. Kilka chwil później padła jedyna, honorowa bramka dla poznaniaków - jej autorem był Rafał Napierała. Mimo ambitnej gry, Warta nie zdołałapowiększyć dorobku bramkowego i mecz zakończył się zwycięstwem Przyjaciół Ekwueme 3:1.

Mecz, oprócz celu charytatywnego i zebrania funduszy dla dzieci z domów dziecka, był również dobrą okazją do sprawdzenia kilku zawodników.Podczas zimowej przerwytrenerBaniak nie zamierza odpoczywać -już w czwartek jego podopieczni zagrają kontrolny mecz z trzecioligową Jarotą Jarocin.

Warta Poznań - Przyjaciele Ekwueme 1:3(0:2)

Bramki: Napierała (55') - Telichowski (13'), Chinyama (13'), Charles (50')

Drużyna Warty: Tyrajski, Cydny, Najtkowski, Jankowski, Ignasiński, Magdziarz, Najewski, Goliński, Iwanicki, Pawlak, Posmyk (jako zmiennicy: Gozie, Lipiński, Piosik, Napierała, Łuksiak, Magdziński)

Drużyna Przyjaciół: Szmatuła, Mowlik, Głowacki, Choto, Kaczorowski, Batata, Burkhardt, E. Ekwueme, Iheanacho, Telichowski, Chinyama (jako zmiennicy: Galladro, L. Ekwueme, S. Ekwueme, Mouzie, Kalu, Sudy, Ozuah, Charles, Ifeany