Reklama
Reklama

Policyjny pościg za kierowcą Forda Focusa na autostradzie A2

fot. policja

W poniedziałek wieczorem policjanci zostali poinformowani o kierowcy Forda Focusa, który stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu na autostradzie A2. Prowadzona kontrola drogowa zakończyła się próbą ucieczki i pieszym pościgiem za mężczyzną.

Informacje o kierowcy Forda Focusa, który wyprzedza samochody pasem awaryjnym, dotarła do policjantów z Konina w poniedziałek przed godziną 19:00 -Na autostradę skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie. Funkcjonariusze podjęli czynności zatrzymania wskazanego samochodu, włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe po czym skierowali samochód na parking MOP Kuny. Gdy policjanci podeszli do zatrzymanego samochodu i wydali polecenie, aby wyłączył silnik kierujący gwałtownie ruszył do tyłu i uderzył w zaparkowaną naczepę. Dalej kontynuując jazdę do tyłu uderzył w znak i zatrzymał się dopiero na kamieniu. Po uszkodzeniu pojazdu próbował uciekać pieszo autostradą, lecz został bardzo szybko zatrzymany. W trakcie zatrzymania był bardzo agresywny, policjanci musieli użyć siły fizycznej, aby obezwładnić mężczyznę - relacjonuje Marcin Jankowski, oficer prasowy miejscowej policji.

32-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro