Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Zmiany w rejonie Starołęcka/Głuszyna i gigantyczne korki!

KaT
wtorek, 29.08.2017 r.
godz. 08.14
KaT | wtorek, 29.08.2017 r., godz. 08.14
Zmiany w rejonie Starołęcka/Głuszyna i gigantyczne korki!
fot. PIM

We wtorek rano wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie powstającego ronda na skrzyżowaniu ulic Głuszyna i Starołęckiej. Kierowcy stoją tu w ogromnych korkach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prace związane z budową ronda na Starołęce rozpoczęły się w lipcu. We wtorek rano wykonawca prac wyłączył z ruchu fragment ulicy Starołęckiej pomiędzy Wadowicką i Andrychowską. Samochody skierowano objazdami. - Dla wyjeżdżających z Poznania wyznaczono objazd ulicami: Starołęcką – Wadowicką – Andrychowską - Starołęcką. Natomiast udający się do centrum Poznania, np. od strony Czapur, muszą się kierować ulicami: Lipnicką – Głuszyna - Staszowską –  Czernichowską - Starołęcką - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. Taka organizacja ruchu ma tu obowiązywać do czwartku.

Tymczasem już pierwszego dnia docierają do nas sygnały od kierowców o gigantycznych korkach w tej okolicy. - Zmiana organizacji ruchu (światła i objazd przez dwie uliczki osiedlowe - oczywiście znaków nikt nie przestrzega, że jest jeden kierunek) w rejonie przebudowy Starołęckiej / Głuszyna to jakiś koszmar - pisze Roksana. - Korek w stronę Poznania rozpoczyna się już w Czapurach, więc aby dojechać do Głuszyny od strony Poznania stoimy w korku albo objazd prze Czapury. Tak było już o 7 rano - dodaje.

Obecnie ulice Starołęcka i Głuszyna są zakorkowane, podobnie jak Lachowicka, Staszowska czy Czernichowska.

Reklama