Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer po łazarskich kościołach

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer ulicami Poznania. Tym razem tematem wycieczki będą łazarskie kościoły.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Tematem najbliższej wycieczki będą łazarskie kościoły -W ubiegłym roku wędrowaliśmy po Górnym i Dolnym Łazarzu, tym razem chcemy skupić się nie na całym fyrtlu, a na szczegółach, na konkretnych obiektach. Podczas wrześniowych wycieczek nasze zainteresowania kierujemy na kościoły. Spacer poprowadzi nas od świątyni przy ul. Stolarskiej poprzez kościół pw. św. Anny aż do kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej. Trzy budowle sakralne reprezentujące odmienne style architektoniczne, które powstały w różnym czasie i okolicznościach. Trzy kościoły, które mają niejedną ciekawą historię do opowiedzenia! - zachęcają przewodnicy.

W najbliższą sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10:00, a druga o 14:45. Uczestnicy wycieczki spotkają się z przewodnikiem przy kościele przy ulicy Stolarskiej 7. Wycieczka finansowana jest ze środków Rady Osiedla Święty Łazarz, a w związku z tym udział w niej jest darmowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro