Reklama

Będzie konkurencja dla Blinkee? Kolejne skutery na minuty w Poznaniu!

fot. Scroot
fot. Scroot

Być może jeszcze w tym sezonie poznaniacy będą mogli korzystać z kolejnej wypożyczalni skuterów na minuty. Do Poznania chce wejść firma Scroot.

W wakacje w Poznaniu zaczęła działać pierwsza wypożyczalnia skuterów na minuty - Blinkee. W swojej flocie wypożyczalnia ma skutery elektryczne, do których prowadzenia nie jest wymagane prawo jazdy. Koszt jazdy Blinkee to 69 groszy za minutę, ale maksymalnie za jeden dzień zapłacimy 69 złotych.

W poniedziałek swój skuter prezentuje w Poznaniu firma Scroot, która także oferuje wypożyczanie skuterów na minuty. - Nasz pojazd pojawił się tu dzisiaj testowo. Chcemy zaprezentować jak wygląda nasz skuter, ale też nasza aplikacja - mówi Dariusz Brzostek z firmy Scroot.

Skutery ze Scroot różnią się od tych z Blinkee. Przede wszystkim nie są elektryczne, a spalinowe. - W Warszawie takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, bo skutery spalinowe mają większy zasięg, choć w przypadku Poznania rozważamy również skutery elektryczne - zaznacza. W przypadku skuterów spalinowych (mają pojemność 125 cm3) wymagane jest prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat lub prawo jazdy kategorii A.

Jak wygląda korzystanie ze Scroot pod względem ceny? Minuta jazdy kosztuje 49 groszy, ale dodatkowo płacimy też za przejechane kilometry - 49 groszy za kilometr. Za postój, gdy np. chcemy zrobić zakupy i później kontynuować podróż, płaci się natomiast 9 groszy za minutę.

Firma nie ukrywa, że chciałaby uruchomić wypożyczalnię w Poznaniu jeszcze w tym sezonie (podobnie jak sezon roweru miejskiego, ma potrwać do końca listopada). Konkretne decyzje jednak jeszcze nie zapadły.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
20.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro