Reklama
Reklama

Wartofrajda: w dzień plac zabaw, a nocą noclegownia dla bezdomnych?

fot. RO Stare Miasto

W wakacje oficjalnie otwarto nowy plac zabaw w parku na terenie Starego Koryta Warty. To Wartofrajda, którą pokochały dzieci. Niestety nocami plac zamienia się w miejsce, w którym dochodzi do alkoholowych libacji. Bywa, że śpią tu bezdomni.

Blisko 2 miliony złotych kosztowała budowa Wartofrajdy, z której korzystać mogą dzieci już w wieku poniżej 3 lat. I choć maluchy uwielbiają nowe miejsce na mapie Poznania, pojawiają się sygnały o pewnych problemach tu występujących. Radni osiedlowi ze Starego Miasta spotkali się w tej sprawie z mieszkańcami.

- Na problem dostępności toalety zwracali uwagę rodzice przyprowadzający swoje pociechy na plac zabaw. Tymczasem w okolicy parku znajdują się aż trzy automatyczne szalety, dwa od strony Warty i jeden przy Międzymościu, kilkadziesiąt metrów od Wartofrajdy. Na uruchomienie czeka kolejny obiekt usytuowany przy Moście Rocha -
wyjaśniają osiedlowi radni. Mają się tutaj pojawić tablice z informacją o tym, gdzie znajduje się najbliższa toaleta.

Osiedlowi radni podkreślają też, że choć teren jest monitorowany, zdarzają się tu akty wandalizmu. Stąd apel do strażników miejskich i policjantów o objęcie większą uwagą tego miejsca. Pojawiły się także głosy dotyczące hałasu. Skargi płyną od mieszkańców nowego bloku przy ulicy Chwaliszewo. Tymczasem zaangażowany w powstanie m.in. placu zabaw był sam deweloper.

- Podstawowym problemem jest tu korzystanie z placu w godzinach późnowieczornych i nocnych, i to nie przez dzieci, a osoby dorosłe zmierzające nad Wartę lub wracające znad rzeki. Takie zachowania odnoszące się zarówno do zakłócania spokoju i wypoczynku mieszkańców, a także nieuprawnionego korzystania z zabawek powinny być surowo karane przez służby porządkowe. Mieszkańcy zwracali także uwagę na nocowanie w dziecięcych domkach na placu zabaw bezdomnych i załatwianie potrzeb fizjologicznych w krzakach - dodają.

RO Stare Miasto chce wkrótce spotkać się z mieszkańcami i urzędnikami, by porozmawiać o możliwościach poprawy sytuacji w tym rejonie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro