Grunwald pokonał Warszawę

W ósmej kolejce I ligi grupy A poznańscy szczypiorniści wygrali z drużyną AZS AWF Warszawa 30:22.

To poznaniacy byli faworytami w tym spotkaniu. Zajmująca piąte miejsce w tabeli drużyna z Poznania podejmowała we własnej hali "Akademików" z stolicy i w pełni wywiązała się ze swej roli.

Wpiątej minucie gospodarze objęli prowadzenie 3:1. Kilka nieudanych zagrań poznaniaków w obronie i przyjezdni, nie tylko doprowadzili do remisu, ale wygrywali 4:3. Wyrównana walka toczył się mniej więcej do 20. minuty spotkania. Dalsza część meczu to zdecydowana przewaga "wojskowych". W przerwie tablica świetlna pokazywała wynik korzystny dla Grunwaldu 17:9.

W drugiej odsłonie warszawiacy nie potrafili zmienić obrazu swojej gry. Przewaga gospodarzy była zbyt duża, by mogli oni myśleć o wywiezieniu korzystnego wyniku. Poznański zespół grał w tym spotkaniu niezwykle skoncentrowany, nie popełniał niepotrzebnych błędów. Na szczególne słowa pochwały zasługuje Bartosz Adamczak. Ostatecznie poznaniacy zwyciężyli rywala z warszawy 30:22.

W kolejnej rundzie spotkań, w sobotę - 24. listopada, Grunwald zmierzy się z inną warszawską drużyną - Warszawianką.

Grunwald Poznań - AZS AWF Warszawa 30:22 (17:9)