Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -1

Poznań: spółdzielnie mieszkaniowe zapowiadają podwyżki opłat w 2018 roku. Przez śmieci

KaT
piątek, 25.08.2017 r.
godz. 11.39
KaT | piątek, 25.08.2017 r., godz. 11.39
Poznań: spółdzielnie mieszkaniowe zapowiadają podwyżki opłat w 2018 roku. Przez śmieci

Poznańskie spółdzielnie mieszkaniowe zapowiadają, że od przyszłego roku mieszkańcy będą płacić więcej za swoje mieszkania. Powód? Konieczność zakupienia nowych kubłów na odpady biodegradowalne.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 996 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 994 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Szefowie poznańskich spółdzielni mieszkaniowych wystosowali wspólny komunikat do mieszkańców. Informują w nim, że choć protest w sprawie zmian w gospodarowaniu odpadami od przyszłego roku podpisało 80 tysięcy osób, ale mimo to Związek Międzygminny GOAP nie zmienił swojej decyzji. Zgodnie z uchwałą przyjętą przez GOAP, utrzymanie nowych pojemników na odpady biodegradowalne leży w gestii właścicieli nieruchomości i spółdzielców.

- ZM GOAP nie zmienił decyzji, nie zróżnicował opłat za odbiór odpadów komunalnych w zależności od rodzaju zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej, a także dokonał, w wyniku przeprowadzonego przetargu, wyboru najdroższej oferty na odbiór odpadów z terenów spółdzielni w latach 2018 - 2021. Z przykrością informujemy, że konsekwencją powyższego będą podwyżki opłat w 2018 roku na poziomie około 10 groszy za metr kwadratowy powierzchni użytkowej - czytamy w komunikacie podpisanym przez szefów spółdzielni Enklawa, Winogrady, Osiedle Młodych, Jeżyce, Wielkopolanka w Poznaniu i Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie.

Przypomnijmy, że od miesięcy spółdzielnie informowały o obawach związanych z koniecznością zakupu nowych kubłów na odpady roślinne oraz z kosztami utrzymania takich kubłów (trzeba je regularnie czyścić). Miasto już w czerwcu zapowiedziało, że GOAP nie zmieni decyzji w tej sprawie. Od stycznia odpady będą trafiać do nowych kubłów, skąd będą wywożone do biokompostowni.