Reklama

Będą podwyżki w Amazon: pracownicy dowiedzieli się z SMSa

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Od 1 września pracownicy m.in. podpoznańskiego Amazona, będą zarabiać więcej. To wynik corocznego przeglądu wynagrodzeń w Polsce przeprowadzonego przez firmę.

O szansie na podwyżki poinformował nas czytelnik. - Witam jestem pracownikiem firmy Amazon w Sadach i 24 sierpnia otrzymaliśmy wiadomość SMS od pracodawcy: "Miło mi poinformować, że zakończyliśmy coroczny proces przeglądu wynagrodzeń, które od 1 września podniesiemy nawet do 12,5%. Więcej szczegółów w FC". Krąży plotka, że podniosą stawkę o 3 zł - napisał.

Marzena Więckowska, rzeczniczka Amazona potwierdza, że podwyżki wejdą w życie już od września. Pracownicy stopnia początkowego we Wrocławiu i Poznaniu będą zarabiać 16 - 18 złotych, a kierownicy zespołu 21 - 23 złote, w zależności od stażu pracy. Firma tłumaczy, że postępując w ten sposób chce pozostać pracodawcą proponującym konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjne benefity pozapłacowe.

Amazon chwali się, że poza podstawowym wynagrodzeniem pracownicy otrzymują również premię w wysokości do 15% wynagrodzenia, a także mają wiele dodatków - darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie czy posiłki za 1 złoty.

Podwyżka wejdzie w życie 1 września i objęci nią zostaną również pracownicy sezonowi, którzy będą pracować podczas tegorocznego świątecznego sezonu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro