Reklama
Reklama

Warszawska: strażnicy miejscy uratowali mężczyznę

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy zostali poproszeni o pomoc na ulicy Warszawskiej. Okazało się, że w jednym z aut zasłabł kierowca.

Funkcjonariusze jechali ulicą Warszawską w kierunku ronda Śródka. - Zostali zatrzymani przez kierowcę samochodu stojącego przed sygnalizacją świetlną. Mężczyzna prosił o pomoc dla innego kierowcy, który jadąc środkowym pasem ruchu zasłabł w pojeździe - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Kierowca, mimo problemów zdrowotnych, zdołał zatrzymać auto. Strażnicy natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która pojawiła się szybko przy potrzebującym pomocy człowieku. - Ratownicy przenieśli mężczyznę do karetki i udzielali mu dalszej pomocy. Na środku jezdni został otwarty samochód, a w nim teczka z dokumentami oraz telefon. Po hasłem ICE znajdował się numer telefonu do żony, którą poinformowano o zaistniałej sytuacji. Wszystkie rzeczy osobiste, za zgodą żony, przekazali ratownikowi medycznemu. Natomiast samochód przeparkowali na pobocze, wystawili trójkąt ostrzegawczy i zamknęli go, a kluczyk również przekazali ratownikowi - dodaje.

Przy okazji tej informacji przypominamy czym jest hasło ICE - to "In case of emergency". Warto mieć w telefonie numer, pod który w chwili wypadku mogą zadzwonić służby, aby poinformować bliskich o naszym stanie zdrowia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro