Reklama
Reklama

Warszawska: strażnicy miejscy uratowali mężczyznę

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy zostali poproszeni o pomoc na ulicy Warszawskiej. Okazało się, że w jednym z aut zasłabł kierowca.

Funkcjonariusze jechali ulicą Warszawską w kierunku ronda Śródka. - Zostali zatrzymani przez kierowcę samochodu stojącego przed sygnalizacją świetlną. Mężczyzna prosił o pomoc dla innego kierowcy, który jadąc środkowym pasem ruchu zasłabł w pojeździe - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Kierowca, mimo problemów zdrowotnych, zdołał zatrzymać auto. Strażnicy natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która pojawiła się szybko przy potrzebującym pomocy człowieku. - Ratownicy przenieśli mężczyznę do karetki i udzielali mu dalszej pomocy. Na środku jezdni został otwarty samochód, a w nim teczka z dokumentami oraz telefon. Po hasłem ICE znajdował się numer telefonu do żony, którą poinformowano o zaistniałej sytuacji. Wszystkie rzeczy osobiste, za zgodą żony, przekazali ratownikowi medycznemu. Natomiast samochód przeparkowali na pobocze, wystawili trójkąt ostrzegawczy i zamknęli go, a kluczyk również przekazali ratownikowi - dodaje.

Przy okazji tej informacji przypominamy czym jest hasło ICE - to "In case of emergency". Warto mieć w telefonie numer, pod który w chwili wypadku mogą zadzwonić służby, aby poinformować bliskich o naszym stanie zdrowia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro