Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Pierwszy taki wyrok w Polsce zapadł w Poznaniu: współwłaściciel budynku skazany za stalking

KaT
czwartek, 24.08.2017 r.
godz. 13.58
KaT | czwartek, 24.08.2017 r., godz. 13.58
Pierwszy taki wyrok w Polsce zapadł w Poznaniu: współwłaściciel budynku skazany za stalking
Zalanie w kamienicy przy ul. Małeckiego

W czwartek pisaliśmy już o problemach mieszkańców kamienicy przy ulicy Małeckiego. Właściciel budynku został właśnie skazany za nękanie lokatorów innej poznańskiej willi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznański Sąd Rejonowy wydał w czwartek wyrok w sprawie uporczywego nękania lokatorów budynku na Sołaczu. Piotr B., ten sam, w którego budynku przy ul. Małeckiego mieszkańcy skarżą się dziś na remont (piszemy o tym TUTAJ), został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Mężczyzna musi też zapłacić 20 tysięcy złotych pokrzywdzonym oraz wpłacić 10 tysięcy złotych kary grzywny.


Kilka lat temu B. został współwłaścicielem willi na Sołaczu. Pozostałymi współwłaścicielami byli mieszkańcy, którzy nie chcieli się stąd wyprowadzić mimo „propozycji” Piotra B. I wtedy zaczęły się problemy. Mieszkańcom utrudniano funkcjonowanie - m.in. odcinano im prąd i wodę, pozbawiono budynek okien, by go wychłodzić czy zanieczyszczano klatkę schodową. Sąd uznał, że był to stalking, a więc uporczywe nękanie, które trwało kilka lat.

Pokrzywdzone małżeństwo wciąż mieszka w willi, której część należy do B. Sąd ostrzegł mężczyznę, że jeśli wymiar sprawiedliwości dowie się o jakichkolwiek przypadkach nękania lokatorów (nie tylko w tym budynku) przez B., wyrok zostanie „odwieszony”, a mężczyzna trafi za kratki.

Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama