Reklama
Reklama

Uniwersjada: brązowy medal drużyny z poznaniankami w składzie

fot. UAM
fot. UAM

Polskie florecistki z trzema reprezentantkami Poznania w składzie zdobyły brązowy medal podczas odbywającej się w chińskim Tajpej Uniwersjady.

Biało-czerwone barwy reprezentowały Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk oraz Julia Chrzanowska (wszystkie AZS Poznań) i Martyna Jelińska (TKS-T Budowlani Toruń).

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Polki były bardzo dysponowane i awansowały do półfinału, w którym zmierzyły się z Rosjankami. Bój był bardzo zacięty, ale biało-czerwone uległy ostatecznie rywalkom 39:40.

W boju o brązowy medal prowadzona przez poznańskiego trenera Pawła Kantorskiego drużyna pokonała 45:31 zespół Węgier.

- Cieszymy się z medalu, aczkolwiek liczyłyśmy na złoto - mówiła Julia Walczyk,liderka polskiego zespołu.

- Początkowo w spotkaniu z Węgierkami mieliśmy troszkę problemów, ale tak jest zawsze po pechowo przegranym meczu. Później dziewczyny zaczęły wygrywać i udowodniły, że są dobrym zespołem, który może zdobywać medale - komentował trener Kantorski.

  • Aktualizacja
    czwartek, 24.08.2017 r., godz. 14.01
    Aktualizacja
    czwartek, 24.08.2017 r., godz. 14.01
    Srebrny medal w taekwondo (kat +73 kg.) wywalczyła reprezentująca AZS Poznań Aleksandra Kowalczuk.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro