Reklama
Reklama

Półwiejska: w piątek tramwajowa kawiarnia stanie przy Starym Browarze!

Kawiarnia jeszcze na ul. Zielonej | fot. RO Stare Miasto
Kawiarnia jeszcze na ul. Zielonej | fot. RO Stare Miasto

W piątek nad ranem na ulicy Półwiejskiej, tuż przy Starym Browarze, stanie tramwajowa kawiarenka. Wiemy, kiedy ma zacząć działać.

Kawiarnia w tramwaju przy ulicy Zielonej zaczęła działać wiosną 2014 roku. Szybko jednak okazało się, że lokalizacja nie jest najlepsza. Cafe Bimba przynosiła straty i ostatecznie ją zamknięto. W międzyczasie otwarto drugi taki lokal - przy rondzie Rataje. Ten sobie radzi. Właściciel tramwajowych kawiarenek od miesięcy walczył o to, by kawiarnia z ul. Zielonej trafiła w nową lokalizację. Marzył mu się Stary Rynek, ale z wielu względów takie przenosiny nie były możliwe. Rozważano też rejon Dworca Zachodniego. Ostatecznie stanęło na ulicy Półwiejskiej.

Tomasz Dworek z Rady Osiedla Stare Miasto przypomina, że przez ulicę Półwiejską do 1970 wiodły tramwajowe szlaki. - Od 1896 ze Starego Rynku przez Wrocławską, obecny pl. Wiosny Ludów do nieistniejącej dziś Bramy Wildeckiej kursował tramwaj: najpierw konny, a później elektryczny. Starsi poznaniacy wspominają ciasnotę na ulicy i wypadki z udziałem bimb i pieszych - wyjaśnia.

- Tramwaj z ulicy Zielonej zostanie przeniesiony na Półwiejską w piątek nad ranem. Ruszymy, gdy uda nam się wszystko przygotować, a liczę, że nastąpi to w ciągu kilku tygodni. Najpóźniej chciałbym aby kawiarnia zaczęła działać w połowie września - mówi Tomasz Zieliński, właściciel tramwajowych kawiarenek.

W Cafe Bimba będzie można zjeść coś słodkiego i wypić kawę. - Na pewno nie chciałbym tam sprzedawać zapiekanek czy hot dogów - zaznacza. W przyszłym roku przy tramwaju prawdopodobnie pojawi się ogródek gastronomiczny.

Przypomnijmy, że w trakcie transportu wagonu z ul. Zielonej, wyznaczony zostanie objazd dla rowerów i pojazdów upoważnionych. Będą musiały poruszać się ulicami Kościuszki, Rybaki i Kwiatową.

Dobra lokalizacja dla tramwajowej kawiarni?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro