Reklama
Reklama

W piątek inauguracja lotów z Poznania do Kijowa

fot. Wizz Air
fot. Wizz Air

Wiosną informowaliśmy, że węgierska linia lotnicza Wizz Air uruchomi połączenie z Poznania do Kijowa. W najbliższy piątek pierwszy samolot na tej trasie wystartuje z Ławicy.

W tej chwili z Poznania można polecieć do Lwowa, a już od piątku z poznańskiego lotniska będzie można dolecieć do stolicy Ukrainy - Kijowa. Samoloty pomiędzy Poznaniem a Kijowem będą latały w piątek i poniedziałek. Z Kijowa samolot będzie startował o godzinie 20:35, a w drogę powrotną wyruszy o godzinie 21:55. Pierwszy lot już w najbliższy piątek - Zabiegałem o to od dawna, bo obecnie w naszym mieście ze wszystkich mniejszości właśnie Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę. Połączenie z tym krajem ma bardzo istotne znaczenie dla wielkopolskich przedsiębiorców, z uwagi na duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych, pracowników - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Bilety na samolot z Poznania do Kijowa są już dostępne w systemie rezerwacyjnym, a ich ceny zaczynają się od 109 złotych w jedną stronę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro