Reklama
Reklama

Basen na osiedlu Zwycięstwa później? 3 członków spółdzielni wniosło pozew do sądu

PSM Winogrady poinformowała, że trzech członków spółdzielni wniosło pozew do sądu w sprawie zbycia nieruchomości pod basen na osiedlu Zwycięstwa. Może to wydłużyć cały proces powstawania pływalni.

Pozew dotyczy m.in. "uchylenia Uchwały Walnego Zgromadzenia Członków o nr. 1/2017 dotyczącej zbycia prawa własności nieruchomości, oznaczonej jako działka nr 126 (arkusz 36, obręb Winiary) na rzecz Miasta Poznania, pod budowę krytej pływalni na os. Zwycięstwa w Poznaniu".

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Zdaniem PSM "Winogrady" w Poznaniu argumenty przytoczone w pozwie są bezzasadne, tym niemniej w przypadku długotrwałego procesu sądowego, może wydłużyć to znacznie w czasie realizację tej inwestycji. Obecnie sprawa znajduje się na etapie składania pism procesowych, nie został jeszcze wyznaczony termin pierwszej rozprawy sądowej - czytamy w komunikacie na stronie spółdzielni.

Nie udało nam się jeszcze skontaktować z prezesem spółdzielni, ale radny osiedlowy z Nowych Winograd przyznaje, że rzeczywiście dotarła do niego taka informacja. - Spółdzielnia obiecała, że przekaże nam wyjaśnienia w tej sprawie, ale jeszcze się z nimi nie zapoznałem - mówi Marcin Zaremba. - Jeśli faktycznie sprawa trafiłaby do sądu, może to oznaczać znaczne wydłużenie całego procesu budowy pływalni - dodaje.

Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania potwierdza, że miasto również wie o tej sprawie. - Szczegóły zna zarząd PSM Winogrady, ale poinformowano nas o sytuacji. Nas to w tej chwili w niczym nie wstrzymuje. Kontynuujemy prace związane chociażby z projektowaniem obiektu. Do momentu ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy czy do wbicia pierwszej łopaty jeszcze daleka droga - mówi.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku miasto i spółdzielnia doszły do porozumienia w kwestii gruntów pod basen na osiedlu Zwycięstwa. Upraszczając ustalono, że strony wykupią działki - miasto działkę spółdzielni (tu ma powstać basen), a spółdzielnia działkę miasta, na której znajduje się droga wewnętrzna na jednym z osiedli. Zgodę na taką "wymianę" wyraziło Walne Zgromadzenie spółdzielni Winogrady i to właśnie z tą decyzją nie zgadza się 3 członków spółdzielni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro