Reklama
Reklama

Miejskie koszulki z hasłem "Wolne miasto Poznań" m.in. z gwiazdą Dawida i rowerem

Poznań ma nowy gadżet promocyjny. To koszulki z hasłem "Wolne miasto Poznań". Niektóre litery zastępują symbole - m.in. rower, gwiazda Dawida czy półksiężyc. Pomysł ma swoich zwolenników i przeciwników.

Obecnie w Poznaniu koszulek jest kilkadziesiąt. Są białe i czarne. Wszystkie jednak z tymi samymi symbolami - religijnymi i nie tylko. Są tu bowiem również serce, tęcza, liść, rower oraz człowiek na wózku inwalidzkim. Pomysł zrodził się w Gabinecie Prezydenta, a urzędnicy chcą zbadać jak taki sposób promocji miasta podoba się mieszkańcom. - Pozytywne opinie, które do nas trafiły, są bardzo fajne, ludziom się to podoba - mówi Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta Poznania.

Części radnych koszulki jednak nie przypadły do gustu. - Ja bym jej nie ubrał, bo brakuje tam nawiązań bezpośrednio do tradycji, do historii Poznania - mówi Mateusz Rozmiarek, radny PiS. - Nie ma tam biało-czerwonej flagi, żadnego odniesienia do naszego herbu miasta, do flagi miasta. Wydaje mi się, że są to symbole, które wzmocniłyby ten gadżet i sprawiłyby, że nie wzbudzałby on takich emocji, dyskusji i kontrowersji - dodaje.

Urzędnicy zapewniają, że większość opinii jest pozytywnych i dlatego rozważane jest wprowadzenie koszulek do większej produkcji. - Być może takie koszulki będzie można kupić w Centrum Informacji Miejskiej - zaznacza Białas.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
11.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro