Reklama
Reklama

Szpital dziecięcy: kiedy pozwolenie na budowę?

Jedna z wizualizacji obiektu
Jedna z wizualizacji obiektu

W połowie lipca firma projektująca Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka zaczęła starania o uzyskanie pozwolenia na budowę. Urzędnicy mają wydać decyzję do połowy września.

- Materiały zostały sprawdzone, stanowisko zostało przygotowane, ale jest jeszcze kwestia postępowania w Wydziale Ochrony Środowiska. Jak ono zostanie zamknięte to będzie to podstawa do wydania decyzji na rzecz szpitala - mówi Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP.

Według projektu zaprezentowanego wiosną tego roku, w nowym szpitalu znajdzie się około 350 łóżek dla pacjentów rozlokowanych w jednoosobowych salach. Placówka ma też zostać wyposażona w pokoje i łóżka dla rodziców. Pojawi się strefa bufetowa i plac zabaw. Będzie też Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nowy szpital połączy placówki działające przy ulicach Krysiewicza i Nowowiejskiego. Dzięki temu dzieci na różne badania nie będą musiały jeździć do różnych szpitali.

Pierwsi pacjenci mają trafić do szpitala za 4 lata. Budynek stanie przy ulicy Lutyckiej. Inwestycja ma kosztować 300 mln złotych. 85% ma pochodzić ze środków unijnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro