Reklama
Reklama

Substancja ropopochodna w Cybinie: wynik uszkodzenia zbiornika paliwa w ciężarówce

We wtorek wieczorem pisaliśmy o akcji strażaków nad Cybiną i Wartą, gdzie ustawiono zapory sorpcyjne. Z kolektora do Cybiny płynęła bowiem substancja ropopochodna. Już wiadomo skąd się wzięła.

Jak udało nam się ustalić, na terenie Kompanii Piwowarskiej na Franowie we wtorek doszło do uszkodzenia jednej z ciężarówek. W pojeździe, prawdopodobnie na progach zwalniających, naruszony został zbiornik paliwa, z którego miało się wylać nawet 700 litrów substancji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Służby sprawdziły dokąd, poprzez kolektor, może trafić olej napędowy i dlatego przy wylocie do Cybiny pojawiła się zapora sorpcyjna. - Profilaktycznie zapora została też ustawiona w Biedrusku, ale tę lokalizację już opuszczamy. Przez noc nic nie dotarło do naszej zapory, a więc do Warty substancja nie wpłynęła - mówi dyżurny poznańskich strażaków.

Działania wciąż są prowadzone na Cybinie. - Tutaj zapora wciąż zbiera substancję wypływającą z kolektora, ale sytuacja jest opanowana. Substancja nie dostaje się do rzeki - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro