Reklama
Reklama

Urząd Marszałkowski podpisze umowę na dostawę kolejnych Elfów

fot. czytelnik

Pociągi Pesa Elf są już dobrze znane Wielkopolanom, a w środę podpisana zostanie umowa na dostawę kolejnych dziesięciu składów.

Poprzednią umowę na dostawę 22 pociągów PESA Elf podpisano w 2011 roku, a w kolejnych latach pociągi trafiały na wielkopolskie tory. W tej chwili pociągi są już dobrze znane mieszkańcom Wielkopolski, a w środę Wielkopolski Urząd Marszałkowski podpisze umowę na dostawę dziesięciu kolejnych składów. Nowe pociągi będą się jednak różniły od tych znanych już z wielkopolskich torów. Dotychczas zamawiane składy były czteroczłonowe, a teraz WUM zdecydował się na zakup pięcioczłonowych pociągów -Konsekwentnie stawiamy na rozwój usług kolejowych przewozów pasażerskich w Wielkopolsce. Cieszy nas fakt, że wraz ze wzrostem jakości podróżowania po szynach naszego regionu, rośnie liczba pasażerów, którzy przesiadają się z aut do nowoczesnych i ekologicznych pociągów. Nasze Elfy cieszą się sporą popularnością - mówi w rozmowie z portalem inforail.pl Wojciech Jankowiak, wicemarszałek. Wartość kontraktu to prawie 239 mln złotych.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro