Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7

Wydzielone torowisko na Głogowskiej. Wkrótce ruszą prace

sk
wtorek, 22.08.2017 r.
godz. 08.19
sk | wtorek, 22.08.2017 r., godz. 08.19
Wydzielone torowisko na Głogowskiej. Wkrótce ruszą prace
fot. WTK

Ulica Głogowska, na odcinku od Ściegiennego do Palacza, zostanie wkrótce zwężona do jednego pasa. Pomysł budzi ogromne kontrowersje.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nowa organizacja zostanie wprowadzona we wrześniu. Dzięki niej na wspomnianym odcinku tramwaje nie będą musiały stać w korkach. Samochodom pozostanie do dyspozycji tylko jeden pas.

- Jeśli pomiary ruchu wykażą, że jest do rozwiązanie komfortowe i bezpieczne dla pasażerów, to wtedy, według naszej wiedzy, zostanie zlecone wykonanie przystanku wiedeńskiego na przystanku Sielska - mówił w rozmowie z reporterem telewizji WTK Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

- Zyskają wszyscy, pasażerowie i kierowcy, cały transport - przekonywał Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. To ta instytucja, po interpelacji radnego Tomasza Wierzbickiego ze stowarzyszenia "Prawo do Miasta", złożyła projekt zwężenia Głogowskiej.

Przedstawiciele Urzędu Miasta informują, że odpowiedzialny za transport prezydent Maciej Wudarski analizuje tę propozycję.

Twarde stanowisko ma z kolei posiadająca większość w radzie miasta Platforma Obywatelska. - Fanaberie "Prawa do miasta" dotyczące zwężenia ulicy Głogowskiej to robienie na złość mieszkańcom Poznania - stwierdził Marek Sternalski.

W podobnym tonie wypowiadają się mieszkańcy miasta, którzy przypominają, że podczas kampanii wyborczej Jacek Jaśkowiak obiecywał budowę Nowej Głogowskiej.

ZOBACZ VIDEO
arrow