Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -5

Poznańscy "łowcy głów" zatrzymali 22-latka poszukiwanego na podstawie 76 nakazów

sk
wtorek, 22.08.2017 r.
godz. 07.39
sk | wtorek, 22.08.2017 r., godz. 07.39
Poznańscy łowcy głów zatrzymali 22-latka poszukiwanego na podstawie 76 nakazów
fot. Policja, archiwum

22-letni mieszkaniec okolic Słupcy wpadł w ręce poznańskich policjantów. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od marca ubiegłego roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zatrzymania dokonali tzw. "łowcy głów", czyli funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych. 22-latek próbował im umknąć m.in. kryjąc się w wynajmowanym apartamencie na terenie Poznania.

Specjalna grupa poszukiwawcza przejęła sprawę tydzień temu. - Poszukiwany, mimo młodego wieku popełnił wiele przestępstw w całej Polsce. Wiele sądów i prokuratur wystawiło łącznie 76 nakazów i postanowień o poszukiwaniu. Było to także 5 listów gończych i 5 zarządzeń o osadzeniu w areszcie śledczym. Przestępstwa, których dopuszczał się Bartosz B. polegały na przywłaszczaniu pieniędzy za internetową sprzedaż telefonów i sprzętu komputerowego. Po otrzymaniu wpłaty oczywiście podejrzany żadnego sprzętu nie wysyłał - relacjonował mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Zatrzymany przebywa obecnie w poznańskim areszcie śledczym. W nim będzie oczekiwać na wykonanie zasądzonych już kar więzienia i kolejne procesy sądowe.