Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -4

Policyjny pościg za pijanym 18-latkiem

j
poniedziałek, 21.08.2017 r.
godz. 20.45
j | poniedziałek, 21.08.2017 r., godz. 20.45
Policyjny pościg za pijanym 18-latkiem
fot. Policja

Policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca gminy Dąbie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do doszło w ubiegły piątek. Dąbscy policjanci próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej samochód marki VW Polo. Kierowca samochodu najpierw zwolnił, a później zaczął uciekać. Policjanci natychmiast udali się za nim w pościg. Samochód szybko udało się zatrzymać. Kierującym okazał się mieszkaniec gminy Dąbie, który był nietrzeźwy, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd – informuje st. sierż. Weronika Czyżewska z policji w Kole.

Według przepisów obowiązujących od 01 czerwca 2017 r., niezatrzymanie się do kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres do 15 lat – przypomina Czyżewska.

Ponadto za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.