Reklama
Reklama

Gdzie w Poznaniu mieszka się najlepiej?

fot. KaT
fot. KaT

Serwis Otodom we współpracy z OLX i agencją badawczą PBS przygotował Ranking Dzielnic - między innymi Poznania. Gdzie w naszym mieście mieszka się najlepiej, a gdzie najgorzej?

W badaniu udział wzięło 140 tysięcy Polaków, w tym ponad 3300 mieszkańców Poznania. Zadano im m.in. pytanie "Na ile prawdopodobne jest, że poleciłbyś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy?" i na podstawie odpowiedzi określono współczynnik rekomendacji.

Gdzie, według rankingu, mieszka się najlepiej? Poznaniacy odpowiedzieli, że na Strzeszynie. W skali od -100 do 100 punktów uzyskał 53 punkty. - Mieszkańcy dzielnicy wystawili najwyższe oceny spośród wszystkich poznaniaków w kategoriach: "sąsiedzi" i "zadbana okolica". Strzeszyn zajął 2 miejsce w kategorii "czysta okolica", a w kategorii "bezpieczna okolica" znalazł się na 3 miejscu ex aequo z Podolanami i Szczepankowem - informują autorzy rankingu.

Na drugim miejscu znalazło się Piątkowo (41 punktów), a na trzecim Ławica (z 39 punktami). - W dwóch kategoriach najlepszymi wynikami mogą poszczycić się Winogrady. Najwyższe noty dzielnica otrzymała w kategoriach związanych z bezpieczeństwem i ofertą handlową. Ławica zwyciężyła w kategoriach oceniających czystość i dostęp do terenów zielonych. Infrastruktura dla dzieci najlepiej wypadła na Ratajach, komunikacja - na Winiarach, zadowolenie z cen towarów i usług najwyższe było na Dębcu. Oferta rozrywkowa i gastronomiczna najlepiej wypadła na Starym Mieście.

Gdzie mieszka się najgorzej? Najniżej w rankingu znalazły się Łazarz (-26), Komandoria (-19) i Śródka (-16). - Łazarz najgorzej wypadł pod względem czystości okolicy i sąsiedztwa. Komandoria okazała się najmniej zadbaną i najmniej bezpieczną okolicą. Mieszkańcy Starołęki najgorzej spośród poznaniaków ocenili możliwości spędzania wolnego czasu i infrastrukturę dla dzieci, a Szczepankowa - wygodę zakupów i poziom cen. Dostęp do terenów zielonych najsłabiej wypadł na Jeżycach, a łatwość dojazdów - na Naramowicach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro