Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -4

Bezinteresownie pomógł potrzebującym, stał się „hitem internetu”. To poznaniak?

KaT
poniedziałek, 21.08.2017 r.
godz. 12.57
KaT | poniedziałek, 21.08.2017 r., godz. 12.57
Bezinteresownie pomógł potrzebującym, stał się „hitem internetu”. To poznaniak?
fot. Facebook Macieja Siudy

Maciej Siuda z województwa pomorskiego stara się jak najlepiej pomóc ofiarom nawałnic na terenie Pomorza. Opisał na Facebooku historię, która mu się przydarzyła na stacji benzynowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Siuda tankował na stacji paliwo, które jest niezbędne do pracy m.in. agregatów czy pił. A to jedne z najważniejszych sprzętów używanych w trakcie porządkowania terenów po nawałnicach.

- Tankowałem dzisiaj paliwo w bańki do pił i agregatów. Pan z auta na tablicach PO... coś tam zapytał dla kogo i po co, a dlaczego itd. - pisze Maciej Siuda na Facebooku. - W tym czasie zatankował swoje auto. Następnie poszedł zapłacić. Okazało się, że zapłacił też za paliwo, które ja zatankowałem. Nie chciał się przedstawić. Powiedział tylko powodzenia i do widzenia. Wielkie dzięki - dodał i pokazał na portalu społecznościowym zdjęcie „darczyńcy”.

Zdjęcie polubiło już ponad 4000 osób. W komentarzach nie brakuje stwierdzeń, że to „hojny poznaniak”, choć nie mamy pewności, że rzeczywiście mężczyzna pochodzi z Poznania. Niezależnie od tego, jest to piękny przykład pomocy potrzebującym.