Reklama
Reklama

500+: w Poznaniu złożono 1/3 wniosków

Rodzice uprawnieni do otrzymywania świadczenia 500+ na swoje dzieci, muszą złożyć wnioski, by od października wciąż otrzymywać pieniądze. Do tej pory w Poznaniu zrobiło to 15 tysięcy osób.

- Obecnie świadczenia są przyznane do 30 września 2017 roku. W celu kontynuacji przyznania świadczeń od października niezbędne jest złożenie nowego wniosku w okresie od sierpnia do października - wyjaśnia Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

W Poznaniu złożonych powinno zostać około 40 tysięcy wniosków. Do 18 sierpnia do PCŚ wpłynęło ich 15 tysięcy. Warto złożyć wniosek w sierpniu. Wówczas pierwsze wpłaty będą trafiały na konto rodziców bez opóźnienia. Jeśli dopełnimy formalności dopiero w październiku to świadczenia za październik, listopad i grudzień pojawią się na naszym koncie do końca roku.

- Wnioski można składać w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz przy ul. Małachowskiego 10, które do końca sierpnia pracuje codziennie w godz. 7.30 - 18.00 - dodaje Napierała. Dodatkowo od 1 do 15 września mieszkańcy będą mogli korzystać z dwóch dodatkowych punktów: w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Libelta 16/20 oraz w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 nr 404.

Przypominamy też, że wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ można złożyć w formie elektronicznej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro