Reklama
Reklama

Matyi: jest wykonawca drugiej części przejścia dla pieszych. Będzie kosztować milion złotych!

fot. PIM
fot. PIM

Choć budowa pierwszej części przejścia dla pieszych na ulicy Matyi w rejonie Poznania Głównego obejmowała nie tylko południową jezdnię, ale też torowisko tramwajowe, kosztowała niespełna 430 tysięcy złotych. Dziś wiadomo, że budowa przejścia na północnej jezdni będzie znacznie droższa.

Poznańskie Inwestycje Miejskie w ubiegłym tygodniu wybrały najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę przejścia dla pieszych przez jezdnię północną ulicy Matyi oraz sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej. Jedyną ważną ofertę złożył Infrakom. Opiewa na nieco ponad milion złotych.

To sporo, biorąc pod uwagę, że przejście przez jezdnię południową i torowisko (powstało w 2015 roku) kosztowało mniej niż 430 tysięcy złotych. - Zakres prac w przypadku przejścia na jezdni północnej jest znacznie większy niż w przypadku przejścia na jezdni południowej. Trzeba tu m.in. podnieść jezdnię o około 40 centymetrów, a to wiąże się m.in. ze zdjęciem nawierzchni - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W tym tygodniu PIM podpisze umowę z wykonawcą. Inwestycja ma być gotowa wczesną jesienią. Przejście będzie objęte gwarancją przez 6 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro