Pięć bramek i dobra zabawa

W charytatywnym meczu, rozegranym dla bramkarza Waldemara Piątka, Lech Poznań okazał się lepszy od drużyny Gwiazd Ligi, zwyciężając 3:2.

Mimo zimnej i niesprzyjającej aury na Bułgarskiej było dziś wyjątkowo gorąco. A wszystko za sprawą gorących serc przyjaciół Waldemara Piątka. To specjalnie dla Niego koledzy z boiska i kibice stawili się dziś na stadionie Lecha. Pokazali, że właśnie w najtrudniejszych chwilach, momentach choroby i zwątpienia, są razem z Nim, że nie zapomnieli nie tylko o piłkarzu, ale przede wszystkim o człowieku.

Waldek wystąpił dziś w obu drużynach - w Lechu i w zespole Gwiazd. W roli tego pierwszego został pokonany w 25. minucie przez byłego lechitę - Marcina Wachowicza. Tuż po przerwie Kolejorz wyrównał po ładnym uderzeniu Marcina Zająca. Mecz, mimo że piłkarze gwiazdorskiej drużyny nie grali ze sobą wcześniej, stał na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało składnych akcji i groźnych strzałów.Długo utrzymywał się jednak wynik remisowy. Na dziesięć minut przed końcem spotkania zaczął się strzelecki festiwal. Najpierw bramkarza Gwiazd pokonał, wprowadzony kilka chwil wcześniej, Anderson Cueto. W 85. minucie poznańscy piłkarze przeprowadzili bardzo ładną, zespołową akcję, a Marcin Kikut zakończył ją celnym strzałem i Radosław Majdan musiał wyjmować piłkę z siatki. Lech prowadził 3:1. Nie by to jednak koniec emocji. Po składnej akcji Gwiazd Błażej Telichowski pokonał Dawida Kręta strzałem sprzed pola karnego. Kolejorz natychmiast opowiedział kontratakiem, ale czwartej bramki nie strzelił - Kononowicz pomylił się z kilku metrów.

Lechowi i w tym - charytatywnym meczu - udało się zachować szczęśliwą passę spotkań bez porażki na własnym boisku. Ale w tym meczu nie było pokonanych. Zwyciężył futbol i chęć niesienia pomocy innym. Kibice zebrani na stadionie podziękowali wzruszonemu Piątkowi owacjami na stojąco. Bramkarz mówił drżącym głosem: "Bardzo chciałbym tutaj wrócić - uwielbiam zapach trawy i tę atmosferę. Lechi ten magiczny stadion pozostaną w moim sercu do końca."

Lech Poznań - Gwiazdy Ligi 3:2 (0:1)

Bramki: Zając (49'), Anderson Cueto (82'), Kikut (85') - Wachowicz (25'), Telichowski (87')

W drużynie Lecha zagrali: Waldemar Piątek - Marcin Kikut, Dawid Kucharski, Grzegorz Wojtkowiak, Ivan Djurdjević, Marcin Zając, Dimitrije Injać, Henry Quinteros, Jakub Wilk, Piotr Reiss, Hernan Rengifo (zmiennicy:Dawid Kręt, Krzysztof Kotorowski, Luis Henriquez, Ilian Micanski, Dawid Florian, Mariusz Szyszka, Anderson Cueto)

Drużyna Gwiazd: Radosław Majdan - Paweł Sasin, Tomasz Kłos, Tomasz Hajto, Maciej Stolarczyk, Marek Zieńczuk, Mirosław Szymkowiak, Piotr Świerczewski, Jarosław Lato, Tomasz Frankowski, Marcin Wachowicz (zmiennicy:Arkadiusz Głowacki, Paweł Kaczorowski, Michał Goliński, Błażej Telichowski, Marek Sokołowski, Mariusz Mowlik, Damian Nawrocik, Adrian Sikora, Dariusz Pietrasiak, Waldemar Piątek)