Reklama
Reklama

To już koniec lata? Załamanie pogody w Wielkopolsce

fot. adyna / freeimages.com
fot. adyna / freeimages.com

Dla wielu kierowców poniedziałkowy poranek to pierwsze w tym sezonie uruchomienie ogrzewania w autach. Piesi natomiast zdecydowali się na ubranie kurtek. Lato za nami?

Poniedziałek pod względem pogodowym nie będzie mieć nic wspólnego z latem i wakacjami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 stopni Celsjusza, a o poranku jest zdecydowanie chłodniej. Nie pomogą przelotne opady deszczu, które mogą występować przez cały dzień.

W nocy z poniedziałku na wtorek na termometrach maksymalnie 11 stopni. We wtorek ponownie będzie chłodno - 19 stopni i przelotne opady deszczu. W środę temperatura nieznacznie wzrośnie - do około 22 stopni Celsjusza. Dobra informacja jest taka, że pojawiać się będzie więcej słońca.

Czy to już koniec lata? Niekoniecznie. Ostatnie dni wakacji w Poznaniu powinny upłynąć pod znakiem wyższych temperatur. Od czwartku pogoda zacznie się poprawiać. W piątek możemy się spodziewać na termometrach 30 stopni Celsjusza - ostatni weekend wakacji zapowiada się więc bardzo dobrze. Przynajmniej pod względem temperatur. Niestety wysokie temperatury oznaczają też możliwość występowania burz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro