Reklama
Reklama

Koło: sprowokowany policjant chwyta za broń w trakcie interwencji. Jest nagranie

fot. e-kolo.pl
fot. e-kolo.pl

Przy jednym ze sklepów spożywczych na terenie Koła w czwartek wieczorem doszło do interwencji policji. Funkcjonariusze użyli gazu, a jeden z nich wyciągnął broń z kabury i mierzył z niej do mężczyzny. W związku ze sprawą zatrzymano kilka osób.

Nagranie z interwencji na osiedlu Kolejowa Nowa upublicznił portal e-kolo.pl. Na filmiku nagranym przez jednego z uczestników zamieszania widać jak kilku mężczyzn w wulgarny sposób odnosi się do funkcjonariuszy dopytując, dlaczego użyli gazu chwilę wcześniej wobec jednego z mężczyzn. Funkcjonariusz, prowokowany, wyciąga nawet broń z kabury i kieruje pistolet w stronę jednego z uczestników zdarzenia. Interwencja początkowo miała dotyczyć osoby pijącej alkohol przy sklepie spożywczym.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji tłumaczy, że była to zwykła interwencja, która mogła się zakończyć okazaniem dowodu osobistego. - Ale mężczyźni zaczęli prowokować funkcjonariuszy i skończyło się to zatrzymaniem kilku osób - mówi. - Policjant ma prawo, by użyć środków przymusu bezpośredniego - dodaje.

Rzeczniczka policji w Kole już w czwartek przygotowała krótkie oświadczenie, które opublikował portal e-kolo.pl. - Policjanci podjęli interwencję w stosunku do czterech osób. Funkcjonariusze wykonywali swoje obowiązki. Każda z osób, która utrudnia wykonywanie obowiązków lub przeszkadza w ich wykonywaniu, nie stosuje się do wydawanych poleceń - ponosi konsekwencje swoich zachowań. W związku z tą interwencją zatrzymano jedną osobę, wobec której zostały już podjęte czynności. Pozostałe osoby, które utrudniały wykonywanie obowiązków funkcjonariuszy - również poniosą tego konsekwencje - wyjaśniała Weronika Czyżewska, rzeczniczka policji z Koła. Nieco później informację uzupełniono. - Zostały zatrzymane kolejne cztery osoby, wobec których podjęta jest analiza prawno-karna. Udział tych osób w tym zdarzeniu będzie weryfikowany - dodała.

 • Aktualizacja
  piątek, 18.08.2017 r., godz. 11.04
  Aktualizacja
  piątek, 18.08.2017 r., godz. 11.04
  Sprawą zajmuje się Wydział Kontroli KWP w Poznaniu. Wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
 • Aktualizacja
  piątek, 18.08.2017 r., godz. 14.49
  Aktualizacja
  piątek, 18.08.2017 r., godz. 14.49
  Jak informuje policja, wszystkie zatrzymane w związku z tą sprawą osoby mają po kilka wyroków - m.in. za narkotyki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro