Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 13

Koło: sprowokowany policjant chwyta za broń w trakcie interwencji. Jest nagranie

KaT
piątek, 18.08.2017 r.
godz. 10.08
KaT | piątek, 18.08.2017 r., godz. 10.08
Koło: sprowokowany policjant chwyta za broń w trakcie interwencji. Jest nagranie
fot. e-kolo.pl

Przy jednym ze sklepów spożywczych na terenie Koła w czwartek wieczorem doszło do interwencji policji. Funkcjonariusze użyli gazu, a jeden z nich wyciągnął broń z kabury i mierzył z niej do mężczyzny. W związku ze sprawą zatrzymano kilka osób.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nagranie z interwencji na osiedlu Kolejowa Nowa upublicznił portal e-kolo.pl. Na filmiku nagranym przez jednego z uczestników zamieszania widać jak kilku mężczyzn w wulgarny sposób odnosi się do funkcjonariuszy dopytując, dlaczego użyli gazu chwilę wcześniej wobec jednego z mężczyzn. Funkcjonariusz, prowokowany, wyciąga nawet broń z kabury i kieruje pistolet w stronę jednego z uczestników zdarzenia. Interwencja początkowo miała dotyczyć osoby pijącej alkohol przy sklepie spożywczym.


Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji tłumaczy, że była to zwykła interwencja, która mogła się zakończyć okazaniem dowodu osobistego. - Ale mężczyźni zaczęli prowokować funkcjonariuszy i skończyło się to zatrzymaniem kilku osób - mówi. - Policjant ma prawo, by użyć środków przymusu bezpośredniego - dodaje.

Rzeczniczka policji w Kole już w czwartek przygotowała krótkie oświadczenie, które opublikował portal e-kolo.pl. - Policjanci podjęli interwencję w stosunku do czterech osób. Funkcjonariusze wykonywali swoje obowiązki. Każda z osób, która utrudnia wykonywanie obowiązków lub przeszkadza w ich wykonywaniu, nie stosuje się do wydawanych poleceń - ponosi konsekwencje swoich zachowań. W związku z tą interwencją zatrzymano jedną osobę, wobec której zostały już podjęte czynności. Pozostałe osoby, które utrudniały wykonywanie obowiązków funkcjonariuszy - również poniosą tego konsekwencje - wyjaśniała Weronika Czyżewska, rzeczniczka policji z Koła. Nieco później informację uzupełniono. - Zostały zatrzymane kolejne cztery osoby, wobec których podjęta jest analiza prawno-karna. Udział tych osób w tym zdarzeniu będzie weryfikowany - dodała.

AKTUALIZACJA
piątek, 18.08.2017 r.,
godz. 11.04

AKTUALIZACJA | piątek, 18.08.2017 r., godz. 11.04

Sprawą zajmuje się Wydział Kontroli KWP w Poznaniu. Wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

AKTUALIZACJA
piątek, 18.08.2017 r.,
godz. 14.49

AKTUALIZACJA | piątek, 18.08.2017 r., godz. 14.49

Jak informuje policja, wszystkie zatrzymane w związku z tą sprawą osoby mają po kilka wyroków - m.in. za narkotyki.

ZOBACZ VIDEO
arrow