Reklama
Reklama

Łacina: jest przetarg na sprzedaż działki pod bloki

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Przy centrum handlowym Posnania mają powstać nowe bloki. Właśnie ogłoszono, że przetarg na sprzedaż działki przy ulicy Czesława Niemena odbędzie się 30 października.

Zgodnie z naszym lipcowymi zapowiedziami, 30 października odbędzie się przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Czesława Niemena. Teren ma 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Cena wywoławcza to 3,315 mln złotych. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tu zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Wadium w wysokości 330 tysięcy złotych należy wpłacić maksymalnie do 23 października.

W listopadzie na sprzedaż ma zostać wystawiona kolejna działka - przy ulicy Katowickiej 2 (dawne ogródki działkowe w sąsiedztwie Galerii Malta). Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 20 milionów złotych. Nieruchomość ma 12 661 metrów kwadratowych powierzchni. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Konkretny termin przetargu nie jest jeszcze znany.

Gdy wiosną rozmawialiśmy z WGN o nieruchomościach planowanych do sprzedaży w tym rejonie w tym roku, wymieniano jeszcze drugi teren przy ulicy Niemena. Działka o powierzchni 9000 metrów kwadratowych także ma trafić pod młotek, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro