Reklama
Reklama

Zintegrowany węzeł komunikacyjny Grunwaldzka ma kosztować 60 mln złotych

Tak może wyglądać węzeł | fot. UM Poznań
Tak może wyglądać węzeł | fot. UM Poznań

W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje dotyczące tego, jak będzie wyglądać węzeł komunikacyjny Grunwaldzka na granicy Poznania i Plewisk.

- Pasy ruchu dla samochodów, autobusów, rowerów i pieszych mają być poprowadzone bezkolizyjnie w stosunku do torów kolejowych. Plan zakłada umożliwienie mieszkańcom łatwego przesiadanie się między autobusami i koleją. Dwupoziomowy zintegrowany węzeł komunikacyjny ma kosztować 60 milionów złotych. W kosztach ma partycypować Miasto Poznań wraz z powiatem i gminami Komorniki oraz Dopiewo - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje. 24 sierpnia TUTAJ umieszczony zostanie zakres inwestycji wraz z wizualizacjami. Wszyscy zainteresowani będą mogli przesyłać swoje uwagi do koncepcji do 15 września. Na 6 września zaplanowano spotkanie z mieszkańcami w Zespole Szkół przy ulicy Żonkilowej.

O konieczności wybudowania wiaduktu lub tunelu w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Grunwaldzkiej mówi się od lat. Wiosną okazało się, że miasto skłania się bardziej ku tunelowi, który miałby być zdecydowanie tańszy od wiaduktu. Szacuje się, że UE może dofinansować budowę nawet w 85%.

Na przejeździe w ciągu ulicy Grunwaldzkiej rogatki opuszczają się średnio co 15 minut, a w korkach każdego dnia stoi tu nawet 10 tysięcy kierowców. Nie dziwi więc fakt, że mieszkańcy mają już dosyć czekania na rozwiązanie, które poprawi tu sytuację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro