Reklama
Reklama

Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu na Jeżycach: mieszkańcy mogą zabrać głos

Po wprowadzeniu zmian m.in. na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Dąbrowskiego, wielu kierowców nie ukrywa zdenerwowania. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich planuje kolejne zmiany na Jeżycach.

- Mieszkam na Kościelnej od 30 lat. Bardzo chciałabym poznać geniusza, który wymyślił brak skrętu z Kościelnej w lewo - pisze Katarzyna. - Czy jest w stanie wyobrazić sobie jakie powstaną korki, zablokuje się cała Kościelna aż spod wiaduktu, ul. Poznańska zrobi się też nieprzejezdna. Szaleństwo - dodaje. Takich opinii na temat zlikwidowania lewoskrętu z Kościelnej w Dąbrowskiego dostajemy więcej. Miasto zapewnia, że sytuacja na skrzyżowaniu jest monitorowana.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Tymczasem Rada Osiedla Jeżyce informuje, że ZDM przymierza się do wprowadzenia kolejnych zmian w tym rejonie Poznania. - ZDM zlecił opracowanie koncepcji zmian organizacji ruchu na Osiedlu Jeżyce. Jej celem jest poprawa warunków zamieszkiwania i poruszania się na Jeżycach - wyjaśnia Cezary Brudka z RO Jeżyce.

Osiedlowi radni organizują konsultacje, w których mogą wziąć udział mieszkańcy. - W sierpniu zapraszamy do udziału w diagnozie poprzedzającej przygotowanie projektu. Jej celem jest zidentyfikowanie głównych problemów z poruszaniem się po Osiedlu oraz poznanie preferencji względem przyszłych rozwiązań. Uruchomiliśmy ankietę na stronie internetowej (TUTAJ). Ankieta będzie dostępna do 25 sierpnia - dodaje.

Można też osobiście spotkać się z radnymi osiedlowymi w poniedziałek, 21 sierpnia, w godzinach 10.00 - 12.00 i 19.00 - 21.00. Będzie można wtedy wypełnić papierową wersję ankiety. Na wrzesień zaplanowano wyniki diagnozy oraz prezentację wstępnych wariantów zmian. Później mają się odbywać spotkania z mieszkańcami. W listopadzie zostać mają jedynie dwa warianty - bardziej szczegółowe. - Decyzja o tym, czy i który wariant rozwiązań wdrażać jest planowana na I kwartał roku 2018 - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro