Reklama
Reklama

Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu na Jeżycach: mieszkańcy mogą zabrać głos

Po wprowadzeniu zmian m.in. na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Dąbrowskiego, wielu kierowców nie ukrywa zdenerwowania. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich planuje kolejne zmiany na Jeżycach.

- Mieszkam na Kościelnej od 30 lat. Bardzo chciałabym poznać geniusza, który wymyślił brak skrętu z Kościelnej w lewo - pisze Katarzyna. - Czy jest w stanie wyobrazić sobie jakie powstaną korki, zablokuje się cała Kościelna aż spod wiaduktu, ul. Poznańska zrobi się też nieprzejezdna. Szaleństwo - dodaje. Takich opinii na temat zlikwidowania lewoskrętu z Kościelnej w Dąbrowskiego dostajemy więcej. Miasto zapewnia, że sytuacja na skrzyżowaniu jest monitorowana.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Tymczasem Rada Osiedla Jeżyce informuje, że ZDM przymierza się do wprowadzenia kolejnych zmian w tym rejonie Poznania. - ZDM zlecił opracowanie koncepcji zmian organizacji ruchu na Osiedlu Jeżyce. Jej celem jest poprawa warunków zamieszkiwania i poruszania się na Jeżycach - wyjaśnia Cezary Brudka z RO Jeżyce.

Osiedlowi radni organizują konsultacje, w których mogą wziąć udział mieszkańcy. - W sierpniu zapraszamy do udziału w diagnozie poprzedzającej przygotowanie projektu. Jej celem jest zidentyfikowanie głównych problemów z poruszaniem się po Osiedlu oraz poznanie preferencji względem przyszłych rozwiązań. Uruchomiliśmy ankietę na stronie internetowej (TUTAJ). Ankieta będzie dostępna do 25 sierpnia - dodaje.

Można też osobiście spotkać się z radnymi osiedlowymi w poniedziałek, 21 sierpnia, w godzinach 10.00 - 12.00 i 19.00 - 21.00. Będzie można wtedy wypełnić papierową wersję ankiety. Na wrzesień zaplanowano wyniki diagnozy oraz prezentację wstępnych wariantów zmian. Później mają się odbywać spotkania z mieszkańcami. W listopadzie zostać mają jedynie dwa warianty - bardziej szczegółowe. - Decyzja o tym, czy i który wariant rozwiązań wdrażać jest planowana na I kwartał roku 2018 - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro