Reklama
Reklama

Serbska / Naramowicka: będą nowe wieżowce

To na tym terenie ma powstać osiedle | fot. Google Maps
To na tym terenie ma powstać osiedle | fot. Google Maps

To już pewne. Na terenie, na którym w latach 90-tych firma Drewbud wybudowała domy pokazowe, powstaną nowe wieżowce.

O sprawie pisze Gazeta Wyborcza. Początkowo budowie wieżowców na działce sprzeciwiali się mieszkańcy i spółdzielnia Winogrady. Protestowali głównie mieszkańcy bloków nr 1 i 2, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie działki. Spółdzielnia zaskarżyła nawet decyzję o warunkach zabudowy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale jedynie ze względów formalnych. Finalnie kierownictwo osiedla uznało jednak, że sprzeciw nie ma sensu - wieżowce i tak powstaną, a najważniejsze jest to, by mieszkańcy już stojących bloków jak najwięcej na tym zyskali.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Z informacji GW wynika, że w ubiegłym tygodniu PSM Winogrady doszła do porozumienia z deweloperem. Skarga zostanie wycofana z WSA, a deweloper przekaże spółdzielni 30 miejsc parkingowych w hali garażowej. Nowe wieżowce mają być ogrodzone od pozostałych budynków ścianą zieleni akustycznej, a droga prowadząca do nowych obiektów ma być poprowadzona dalej od istniejących wieżowców. Dodatkowo mieszkańcy bloków nr 1 i 2 z os. Kosmonautów będą mogli wykupić miejsca parkingowe w hali za pół ceny.

Domy pokazowe przy skrzyżowaniu Serbskiej i Naramowickiej powstały w latach 90-tych w systemie kanadyjskim. Miały podbić serca poznaniaków i zachęcić ich do zainwestowania we własny dom. Przez lata obiekty niszczały, a dziś na tym terenie widać głównie krzaki. Od kilku lat wiadomo, że kupić teren chcieli deweloperzy - lokalizacyjnie to świetny grunt na nowe bloki. Ostatecznie teren nabyła grupa Unidevelopment, a w grudniu 2016 roku ogłoszono, że powstaną tu trzy wysokie bloki z podziemnym parkingiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro