Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 11
Reklama

Poznanianka ma szansę zostać Miss Islandii!

KaT
czwartek, 17.08.2017 r.
godz. 09.16
KaT | czwartek, 17.08.2017 r., godz. 09.16
Poznanianka ma szansę zostać Miss Islandii!
fot. Miss Islandii

Marika Adrianna Kwiatkowska, rodowita poznanianka, bierze udział w konkursie na Miss… Islandii. Jeśli wygra, będzie reprezentować ten kraj w konkursie Miss World, który w tym roku odbywa się w Chinach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

22-letnia dziś Marika pochodzi z Poznania. Wyjechała na Islandię dziesięć lat temu, gdy jej rodzice znaleźli tam pracę. Jak przyznaje, postanowiła wystartować w konkursie na Miss Islandii, by poznać ludzi z Reykjaviku (stolica wyspy). - Przyglądałam się temu w zeszłym roku i chciałam spróbować moich sił. Zawsze się bałam wziąć udział, gdyż jestem rodowitą Polką i Islandczycy mogliby na to krzywo patrzeć. Jestem jedynym obcokrajowcem w tegorocznej grupie kandydatek, ale przełamałam się i chcę pokazać, że Polka też może pięknie reprezentować inny kraj - tłumaczy.

Poznanianka ma spore szanse choćby na tytuł Miss Internautów. A pomóc w uzyskaniu tego miana może każdy. Wystarczy wejść TUTAJ i zostawić „lajka” pod zdjęciem Polki. W tej chwili Marika zajmuje trzecie miejsce z nieco ponad 500 polubieniami. Co ciekawe, na prowadzeniu są dwie kandydatki o pełniejszej figurze. - W tym roku dyrektor Miss Hafdís Jónsdóttir zdecydowała, że chcą, aby grupa dziewczyn była różnorodna. Są dwie nieco większe dziewczyny, Polka, Islandko-Niemka, niższe i wyższe dziewczyny, każda z nas jest inna. Po poznaniu wszystkich dziewczyn widzę teraz, jak bardzo się różnimy. Ale to dobrze! Świetnie jest widzieć, że kobiety o nieco pełniejszych kształtach też mogą brać udział. Daje to na pewno więcej pewności siebie innym kobietom, które ją oglądają i nigdy by się nie odważyły w czymś takim wziąć udziału. Na pewno to dobry przykład dla młodszych, że piękno nie jest tylko na zewnątrz, ale też i wewnątrz - mówi.

Wielki finał Miss Islandii już 26 sierpnia. Do tego dnia można zostawiać „lajki” pod zdjęciem Polki. Kandydatka, która zostanie Miss, będzie reprezentować Islandię na konkursie Miss World w listopadzie w Chinach.

Reklama