Reklama
Reklama

Ławica: pasażerowie koczują na lotnisku od środy

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Od środy około 180 pasażerów lotu czarterowego na Kretę koczuje na terenie poznańskiego lotniska. Ich samolot najpierw miał usterkę, przez co przyleciał spóźniony do Poznania, a następnie okazało się, że nie może wylecieć z miasta przez gęstą mgłę. Mgła "uziemiła" też inne maszyny.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Około 180 pasażerów koczuje na lotnisku od godziny 20.00 dnia wczorajszego - tłumaczy. - Czarterowy lot na Kretę planowany był na 21.40, jednak samolot z winy przewoźnika (usterka) przyleciał spóźniony około 1,5 h, po czym w Poznaniu pojawiła się mgła uniemożliwiająca wylot. Obsługa przetrzymywała pasażerów w hali wylotów do około 3.00 nad ranem, po czym poinformowała, że wylot odbędzie się najwcześniej o 9.30 - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Z relacji naszego czytelnika wynika, że "obsługa lotniska poinformowała, że w hotelach nie ma miejsca zmuszając tym samym pasażerów m.in. z dziećmi (również niepełnosprawnymi) do koczowania na lotnisku". - Nikt z biur podróży nie poczuwa się do odpowiedzialności, sugeruje się nam kontakt z przewoźnikiem, który siedzibę ma w Czechach. Rozdano po 2 vouchery na osobę, każdy na kwotę 25 zł, które wystarczają na kanapkę - kończy.

W tej samej sprawie napisał do nas Krzysztof. - Jak już nas usadzono w samolocie (23:15) to się okazało, że wyszła mgła. Godzinę w samolocie, po czym kapitan kazał opuścić maszynę. Do teraz czekaliśmy, około 200 osób, na lotnisku, po czym poinformowano nas ze musimy opuścić halę check-in i przyjść na odprawę o godz 7:30. Niektórzy są z Poznania, a niektórzy nie i tu jest problem - zauważa. - Brak kogokolwiek z Itaki. Biuro nie zapewniło noclegu, choć wszyscy czekają na lotnisku od godz 21:00. Kpina. Zamiast noclegu każą opuścić lotnisko i przyjść rano - dodaje.

Nie udało nam się obecnie skontaktować z lotniskiem.

Tymczasem gęsta mgła uniemożliwia wykonywanie operacji lotniczych na Ławicy. Nie wyleciał m.in. samolot z 3.15 do Bodrum. Lot z 5.45 do Warszawy odwołano. Samoloty, które miały wylecieć po 6.00 - do Dubrownika, Oslo, Monachium i Londynu również są opóźnione. Wylot do Heraklionu na Krecie zaplanowano na 9.30.

  • Aktualizacja
    czwartek, 17.08.2017 r., godz. 10.26
    Aktualizacja
    czwartek, 17.08.2017 r., godz. 10.26
    Kierownik Centrum Obsługi Klienta Itaka: Nie ma mowy o koczowaniu, klienci przebywali na lotnisku w warunkach zgodnych z normami europejskimi. Ponadto byli objęci opieką przewoźnika i zgodnie z odpowiednimi przepisami otrzymali stosowane świadczenia (3 x vouchery na posiłek na kwotę 6 EUR każdy). Klientom nie zaproponowano noclegu z uwagi na brak wystarczającej ilości wolnych pokoi w hotelach. Opóźnienie wylotu z Poznania na Kretę spowodowane było dwoma czynnikami. Pierwszym czynnikiem był opóźniony przyloty samolotu z trasy poprzedzającej wylot z Poznania na Kretę

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro