Reklama
Reklama

Poznań z najwyższym w kraju nasyceniem powierzchnią handlową. Mamy 20 centrów handlowych

Na terenie aglomeracji poznańskiej działa 20 centrów handlowych o powierzchni blisko 700 tysięcy metrów kwadratowych. Ubiegłoroczne otwarcie Posnanii sprawiło, że Poznań znalazł się na szczycie listy aglomeracji z najwyższym nasyceniem powierzchnią handlową.

Z danych firmy Colliers International wynika, że otwarcie Posnanii o powierzchni blisko 100 tysięcy metrów kwadratowych, dało naszej aglomeracji pierwsze miejsce w rankingu miast z największym nasyceniem powierzchnią handlową na mieszkańca. To 832 metry kwadratowe na 1000 mieszkańców. A to nie koniec. Jeszcze w tym roku otwarta zostanie nowa przestrzeń w ramach Parku Handlowego Franowo (7500 metrów kwadratowych powierzchni handlowej), gdzie funkcjonować będą m.in. Piotr i Paweł, Media Expert czy Martes Sport.

Po otwarciu Posnanii wiele centrów handlowych w mieście zdecydowało się na "odświeżenie". - Rebranding i remont przeszło centrum handlowe Poznań City Center (obecnie Avenida), gdzie na 4,5 tys. mkw. otworzył się sklep Peek & Cloppenburg. Nowi najemcy pojawili się również w Starym Browarze (Martes Sport Premium, Jack&Jones, Freya), Galerii Malta (Sleep Planet, Guess) i Plaza Poznań (Tezenis, Bialcon). Modernizację przechodzi także najstarsze centrum handlowe w aglomeracji - ETC Swarzędz, którego otwarcie ma nastąpić wII połowie tego roku - informuje Colliers International.

W opracowaniu Poznański Rynek Nieruchomości 2016 można przeczytać, że w Poznaniu dominują tradycyjne centra handlowe, których dziś jest w naszym mieście 20. Mają powierzchnie blisko 700 tysięcy metrów kwadratowych i znajduje się w nich ponad 2000 sklepów i punktów gastronomicznych oraz usługowych. Najwięcej jest ich w Posnanii (ponad 300) oraz w Starym Browarze (ponad 200).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.94 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro