Reklama
Reklama

Pod Poznaniem powstaje nowy kościół

fot. Archidiecezja Poznańska

W podpoznańskich Komornikach powstaje nowy kościół. Jego budowę zapowiedziano w 2015 roku.

Kościół powstaje na terenie stosunkowo nowej, bo powołanej w 2015 roku, parafii św. Jana XXIII. Wspólnota w chwili utworzenia liczyła około 3000 wiernych. Jej proboszczem został ksiądz Tomasz Ren, który wcześniej był zastępcą dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej. - Dziś trudno mi mówić ilu mamy wiernych, bo to nowe osiedla, wspólnota się tworzy - mówi ks. Ren. Do nowej parafii należą wierni ze wschodniej części Komornik i Wir.

Od początku było wiadomo, że w nowej parafii powstaną kościół i dom parafialny. Są budowane przy ulicy Malwowej na osiedlu Parkowym w Komornikach. - Dom parafialny będzie gotowy w ciągu kilku tygodni. To nasza ogromna praca. Budowa rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Na osiedlu jest wielu młodych mieszkańców, którzy potrzebują dialogu i dom parafialny będzie służył do spotkań - zaznacza ks. Ren.

Budowa kościoła także jest zaawansowana. W lipcu ukończono wieżę budynku. - Nie potrafię powiedzieć kiedy konkretnie kościół będzie gotowy, ale stan surowy jest prawie ukończony. Obecnie prace posuwają się do przodu i cieszymy się z tego - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro