Reklama
Reklama

Plewiska: przebudowa Grunwaldzkiej idzie pełną parą!

fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu
fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

Trwają prace na ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Na około kilometrowym odcinku ulicy pojawią się nowa kanalizacja, jezdnia i chodniki.

Prace na ulicy Grunwaldzkiej będą kosztować około 5,5 mln złotych, z czego ponad 2 mln złotych pochodzą z rządowej dotacji. Wiele zmieni się pod ziemią - miejscami przebudowana zostanie sieć telekomunikacyjna, energetyczna czy wodociągowa. - Kanalizacja deszczowa została już położona prawie na całym modernizowanym odcinku drogi. Teraz trzeba podłączyć ją do wybudowanego przez gminę Komorniki kolektora w kierunku Głuchowa oraz wykonać nową konstrukcję jezdni i chodników - informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W ramach inwestycji pojawi się tu nie tylko nowa nawierzchnia jezdni i chodników, ale też przebudowane zostaną skrzyżowania i zmodernizowane sygnalizatory świetlne. Powstaną tu trzy zatoki autobusowe, a także trzy zatoki postojowe dla aut.

To kolejne prace na Grunwaldzkiej w Plewiskach. W zeszłym roku zmodernizowany został odcinek między ulicą Wołczyńską i przedszkolem. W tym roku prace trwają na odcinku od przedszkola do ulicy Szkolnej. Roboty mają potrwać do przełomu października i listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro