Reklama
Reklama

Plewiska: przebudowa Grunwaldzkiej idzie pełną parą!

fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

Trwają prace na ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Na około kilometrowym odcinku ulicy pojawią się nowa kanalizacja, jezdnia i chodniki.

Prace na ulicy Grunwaldzkiej będą kosztować około 5,5 mln złotych, z czego ponad 2 mln złotych pochodzą z rządowej dotacji. Wiele zmieni się pod ziemią - miejscami przebudowana zostanie sieć telekomunikacyjna, energetyczna czy wodociągowa. - Kanalizacja deszczowa została już położona prawie na całym modernizowanym odcinku drogi. Teraz trzeba podłączyć ją do wybudowanego przez gminę Komorniki kolektora w kierunku Głuchowa oraz wykonać nową konstrukcję jezdni i chodników - informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


W ramach inwestycji pojawi się tu nie tylko nowa nawierzchnia jezdni i chodników, ale też przebudowane zostaną skrzyżowania i zmodernizowane sygnalizatory świetlne. Powstaną tu trzy zatoki autobusowe, a także trzy zatoki postojowe dla aut.

To kolejne prace na Grunwaldzkiej w Plewiskach. W zeszłym roku zmodernizowany został odcinek między ulicą Wołczyńską i przedszkolem. W tym roku prace trwają na odcinku od przedszkola do ulicy Szkolnej. Roboty mają potrwać do przełomu października i listopada.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro