Reklama
Reklama

Przedświąteczny Poznań: pustki na ulicach, komunikacja jeździ jak w sobotę

fot. archiwum

Poniedziałek w Poznaniu mija zdecydowanie spokojniej niż zwykle. Na ulicach jest niewiele samochodów. Przypominamy, że we wtorek zamknięta będzie większość sklepów.

14 sierpnia to dla wielu poznaniaków jeden z dni długiego weekendu, który potrwa do wtorku włącznie. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, a tym samym jest to dzień wolny od pracy. Choć sporo osób w poniedziałek musi normalnie dotrzeć do pracy, komunikacja miejska kursuje według sobotniego rozkładu jazdy. We wtorek natomiast autobusy i tramwaje będą kursować tak jak w niedzielę.

15 sierpnia to dzień, w którym nieczynne są duże sklepy i instytucje. Zakupy zrobić więc będzie można jedynie w niewielkich sklepikach i na stacjach benzynowych. Wiele marketów zdecydowało się natomiast na wydłużenie godzin pracy w poniedziałek.

Długi sierpniowy weekend jest jednym z ostatnich w tym roku. Kolejny dzień ustawowo wolny od pracy przypada 1 listopada (Wszystkich Świętych) - w tym roku jest to środa i żeby mieć długi weekend trzeba wziąć co najmniej dwa dni wolne w pracy. Następny jest 11 listopada, który w tym roku przypada pechowo... w sobotę. Długi weekend czeka nas jeszcze w grudniu - Wigilia przypada w niedzielę, a dwa świąteczne dni w poniedziałek i wtorek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro