Reklama

Jeżyce: na Kościelnej już bez lewoskrętu!

fot. Włodzimierz Hoppel

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami miasta, w poniedziałek na Jeżycach wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Na ulicę Kraszewskiego wróciły auta. Złe wieści dotyczą ulicy Kościelnej.

Jadąc ulicą Dąbrowskiego od Wawrzyniaka można skręcić w lewo w ul. Kościelną, w prawo w ul. Kraszewskiego i pojechać na wprost wzdłuż Runku Jeżyckiego. Jadąc ul. Dąbrowskiego od Prusa można natomiast pojechać prosto lub skręcić w prawo w ul. Kościelną.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


W przypadku wyjazdu z ulicy Kraszewskiego, można pojechać w prawo (w Dąbrowskiego), a w lewo jadą jedynie autobusy i tramwaje. Z ulicy Kościelnej kierowcy skręcają w Dąbrowskiego, ale tylko w prawo. W lewo natomiast jadą wyłącznie autobusy. Wielu osobom się to nie podoba. I choć mamy poniedziałek z niewielkim ruchem na ulicach, na dojeździe z Kościelnej do Dąbrowskiego obserwujemy obecnie spowolnienie.

Ponieważ na ulicę Kraszewskiego wróciły auta (w tym autobusy linii nr 64) dostępne są wyjazdy we wszystkich kierunkach z ul. Szamarzewskiego oraz zwężony wjazd w ul. Sienkiewicza. Dodatkowo piesi mogą korzystać z chodnika wzdłuż ulicy Kraszewskiego na odcinku od Zwierzynieckiej do Sienkiewicza (po zachodniej stronie).

Kolejne zmiany w tej okolicy mają zajść pod koniec sierpnia. Wówczas w ten rejon wrócą tramwaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro