Reklama
Reklama

Jeżyce: na Kościelnej już bez lewoskrętu!

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami miasta, w poniedziałek na Jeżycach wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Na ulicę Kraszewskiego wróciły auta. Złe wieści dotyczą ulicy Kościelnej.

Jadąc ulicą Dąbrowskiego od Wawrzyniaka można skręcić w lewo w ul. Kościelną, w prawo w ul. Kraszewskiego i pojechać na wprost wzdłuż Runku Jeżyckiego. Jadąc ul. Dąbrowskiego od Prusa można natomiast pojechać prosto lub skręcić w prawo w ul. Kościelną.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W przypadku wyjazdu z ulicy Kraszewskiego, można pojechać w prawo (w Dąbrowskiego), a w lewo jadą jedynie autobusy i tramwaje. Z ulicy Kościelnej kierowcy skręcają w Dąbrowskiego, ale tylko w prawo. W lewo natomiast jadą wyłącznie autobusy. Wielu osobom się to nie podoba. I choć mamy poniedziałek z niewielkim ruchem na ulicach, na dojeździe z Kościelnej do Dąbrowskiego obserwujemy obecnie spowolnienie.

Ponieważ na ulicę Kraszewskiego wróciły auta (w tym autobusy linii nr 64) dostępne są wyjazdy we wszystkich kierunkach z ul. Szamarzewskiego oraz zwężony wjazd w ul. Sienkiewicza. Dodatkowo piesi mogą korzystać z chodnika wzdłuż ulicy Kraszewskiego na odcinku od Zwierzynieckiej do Sienkiewicza (po zachodniej stronie).

Kolejne zmiany w tej okolicy mają zajść pod koniec sierpnia. Wówczas w ten rejon wrócą tramwaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro