Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0

Brutalna napaść na 24-latka: miał kopać sobie grób

j
niedziela, 13.08.2017 r.
godz. 16.24
j | niedziela, 13.08.2017 r., godz. 16.24
Brutalna napaść na 24-latka: miał kopać sobie grób
fot. Policja

Policjanci z Rogoźna zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o brutalną napaść na 24-letniego mieszkańca powiatu obornickiego. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło na początku lipca na terenie gminy Rogoźno. Do 24-latka, który w nocy szedł chodnikiem podjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna – zdaniem poszkodowanego nigdy wcześniej się nie widzieli. Natomiast dwie kolejne osoby, które siedziały w aucie były znane 24-latkowi z widzenia. Po krótkiej rozmowie młody mężczyzna został zwabiony do samochodu i przewieziony do pobliskiej miejscowości. Tam na terenie leśnym przylegającym bezpośrednio do jeziora został wyciągnięty z pojazdu i przyparty do drzewa. Napastnicy grozili mu śmiercią przy użyciu noża - chwilę później 24-latek usłyszał, że za chwilę dostanie łopatę i będzie sobie kopał grób.

Mężczyzna po całym zajściu został przewieziony do kolejnej miejscowości, gdy po drodze próbował zadzwonić pod numer alarmowy został dotkliwie pobity. Następnie napastnicy zażądali od niego m.in. laptopa oraz pieniędzy. Aby zabrać swój łup oprawcy zawieźli ofiarę pod jego dom i zagrozili, że jeśli powie coś bliskim to zginie on i jego rodzina. Kiedy 24-latek wszedł do domu wykorzystał okazję i zamknął drzwi przed swoim oprawcą. Następnie opowiedział rodzicom o tym co go spotkało, a ci niezwłocznie zawiadomili policję. Zanim policjanci przybyli na miejsce oprawcy uciekli.

Wzmożone czynności rogozińskich funkcjonariuszy w krótkim czasie doprowadziły do zatrzymań osób odpowiedzialnych za zdarzenie. Pierwsi podejrzani 52- i 27-latek pochodzący z gminy Rogoźno zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Trzeci, 31-letni mężczyzna skutecznie ukrywał się przed organami ścigania jednak skuteczna akcja zmierzająca do jego zatrzymania przeprowadzona wspólnie z obornickimi policjantami doprowadziła do jego ujęcia – informuje Paweł Witzberg z policji w Obornikach. W sprawie podejrzanym postawiono zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, naruszenia nietykalności cielesnej, pobicia, rozboju oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją Sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia – dodaje.