Reklama

Bartłomiej Misiewicz służbowym samochodem dwukrotnie okrążył ziemię

fot. Marcin Obara/PAP
fot. Marcin Obara/PAP

Kariera Bartłomieja Misiewicza w MON od początku wzbudzała wiele emocji, a ostatecznie zakończyła się interwencją samego Jarosława Kaczyńskiego i usunięciem młodego działacza ze wszystkich stanowisk. Teraz do sprawy wrócił Super Express, który dotarł do informacji o wykorzystaniu służbowego samochodu przez Misiewicza.

Kariera Bartłomieja Misiewicza przez wiele miesięcy rozbudzała emocje, a jego zwierzchnik Antoni Macierewicz po kolejnych aferach przesuwał swojego podwładnego na inne stanowiska w podległych sobie podmiotach. Głośno było między innymi o wypadzie współpracownika szefa MON służbowym samochodem na dyskotekę w Białymstoku.

I to właśnie służbowym przejazdom Bartłomieja Misiewicza przyjrzeli się dziennikarze Super Expressu. Okazało się, że przez rok Bartłomiej Misiewicz wyjeździł 95 tysięcy kilometrów, a paliwo zatankowane do służbowej limuzyny kosztowało prawie 60 tysięcy złotych. Najwięcej były rzecznik MON wydał na przejazdy w styczniu tego roku, kiedy miała miejsce między innymi słynna wyprawa do białostockiej dyskoteki. Ministerstwo zapłaciło wówczas za paliwo ponad siedem tysięcy złotych.

W kwietniu tego roku sprawą Bartłomieja Misiewicza zajęła się specjalna komisja powołana na wniosek prezesa Jarosława Kaczyńskiego -Komisja po wnikliwej analizie postępowania Pana Bartłomieja Misiewicza całkowicie negatywnie oceniła jego postawę. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość stwierdza, że Pan Bartłomiej Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa czy innych sferach życia publicznego - poinformowano po kilkugodzinnych obradach.

Po decyzji komisji Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z członkostwa w partii i zniknął z życia publicznego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro