Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -1

Wybory Mr Gay Europe 2018 odbędą się w Polsce. Wielki finał imprezy w Poznaniu

BS
piątek, 11.08.2017 r.
godz. 13.00
BS | piątek, 11.08.2017 r., godz. 13.00
Wybory Mr Gay Europe 2018 odbędą się w Polsce. Wielki finał imprezy w Poznaniu
Marsz Równości - fot. Adrian Potrawiak

Mr Gay Europe to wybory najpiękniejszego geja, ale przede wszystkim impreza promująca postulaty środowiska LGBT. Przyszłoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Polsce, a jej gala finałowa w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1008 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Impreza Mr Gay Europe organizowana jest od 2005 roku. Tegoroczna edycja odbyła się w Sztokholmie, a już dziś wiadomo, że w 2018 roku jedna z najważniejszych imprez LGBT odbędzie się w Polsce - Organizując Mr Gay Europe 2018 w Polsce chcemy wysłać wiadomość do społeczności gejowskiej w Europie, że musimy stać ramię w ramię i wspierać naszych braci i siostry na całym kontynencie - powiedział Tore Aasheim, szef imprezy.

Impreza to nie tylko wybory najpiękniejszego geja, ale również wiele warsztatów, wykładów, a z informacji, do których dotarła Rzeczpospolita wynika, że wydarzenia związane z imprezą odbędą się między innymi w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a nasze miasto będzie gościło finałową galę imprezy. Za wyborem Poznania ma stać zdaniem Rzeczpospolitej wyjątkowo pozytywnie nastawiony prezydent miasta. 

Impreza odbędzie się w dniach 4-8 sierpnia 2018 roku - Zaproszenie do organizacji tak prestiżowych i dużych imprez LGBT w Polsce jest dla nas wielkim zaszczytem. Chcę podziękować całemu zespołowi Mr Gay Europe za ich zaufanie i wsparcie. Postaramy się, aby konkurs zakończył się sukcesem - powiedział Paweł Zabilski, reprezentujący polskiego organizatora.