Reklama

Wyciek amoniaku w zakładach Hochland w Kaźmierzu

fot. Google Maps
fot. Google Maps

W Kaźmierzu na terenie powiatu szamotulskiego doszło do wycieku amoniaku z instalacji technologicznej na terenie zakładu Hochland. Ewakuowano blisko 270 osób.

Zgłoszenie o wycieku amoniaku wpłynęło do służb około 11.00. - Po dojechaniu na miejsce strażacy potwierdzili, że przy zaworze instalacji technologicznej rzeczywiście doszło do wycieku amoniaku, konkretnie 40 ml substancji - mówi kpt. Karol Kędziorski z wojewódzkiej straży pożarnej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Amoniak jest substancją toksyczną, która działa drażniąco m.in. na błony śluzowe. - Stężenie w powietrzu było takie, że przebywanie w pomieszczeniu mogło wiązać się z dolegliwościami - dodaje. Z obiektu ewakuowano 260 pracowników, a dodatkowo 7 osób ewakuowano z pobliskiej mleczarni. - W tej chwili sytuacja jest opanowana. Nikt nie ucierpiał. Trwa uszczelnianie instalacji. Na miejscu jest 14 zastępów straży pożarnej, w tym jednostka chemiczna z Poznania - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro