Reklama
Reklama

Wyciek amoniaku w zakładach Hochland w Kaźmierzu

fot. Google Maps

W Kaźmierzu na terenie powiatu szamotulskiego doszło do wycieku amoniaku z instalacji technologicznej na terenie zakładu Hochland. Ewakuowano blisko 270 osób.

Zgłoszenie o wycieku amoniaku wpłynęło do służb około 11.00. - Po dojechaniu na miejsce strażacy potwierdzili, że przy zaworze instalacji technologicznej rzeczywiście doszło do wycieku amoniaku, konkretnie 40 ml substancji - mówi kpt. Karol Kędziorski z wojewódzkiej straży pożarnej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Amoniak jest substancją toksyczną, która działa drażniąco m.in. na błony śluzowe. - Stężenie w powietrzu było takie, że przebywanie w pomieszczeniu mogło wiązać się z dolegliwościami - dodaje. Z obiektu ewakuowano 260 pracowników, a dodatkowo 7 osób ewakuowano z pobliskiej mleczarni. - W tej chwili sytuacja jest opanowana. Nikt nie ucierpiał. Trwa uszczelnianie instalacji. Na miejscu jest 14 zastępów straży pożarnej, w tym jednostka chemiczna z Poznania - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro