Reklama
Reklama

Jeżyce: wraca ruch na Kraszewskiego, ale z Kościelnej w Dąbrowskiego bez lewoskrętu!

Od najbliższego poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na Jeżycach. Kierowcy będą mogli poruszać się w obu kierunkach ulicą Kraszewskiego. Mniej optymistyczne wieści dotyczą ulicy Kościelnej. Z lewoskrętu w Dąbrowskiego będą mogły korzystać tylko autobusy.

To ostatnie dni prac związanych z przebudową ulic w rejonie osiedla Zajezdnia Poznań na Jeżycach. Od poniedziałku przywrócony zostanie ruch na ulicy Kraszewskiego. Przeanalizowano ruch w tej okolicy i zdecydowano się na zmianę organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulicy Dąbrowskiego z Kościelną i Kraszewskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Nie zostanie tu włączona sygnalizacja świetlna. Utrzymany będzie też obecny ruch ulicą Dąbrowskiego - jadąc od ul. Wawrzyniaka będzie można skręcić w lewo w ul. Kościelną, w prawo w ul. Kraszewskiego i pojechać na wprost wzdłuż Runku Jeżyckiego. Poruszając się ul. Dąbrowskiego od ul. Prusa - pojechać prosto lub skręcić w prawo w ul. Kościelną - tłumaczą urzędnicy.

W przypadku wyjazdu z ulicy Kraszewskiego, będzie można pojechać w prawo (w Dąbrowskiego), a w lewo pojadą jedynie autobusy i tramwaje. Z ulicy Kościelnej kierowcy skręcą w Dąbrowskiego, ale tylko w prawo. W lewo natomiast pojadą wyłącznie autobusy. Dla wielu osób z pewnością będzie to zaskoczenie. - Zmiany na ul. Kościelnej wymuszone są wzmożonym przepływem pojazdów w lewo w stronę ul. Dąbrowskiego i Kraszewskiego, przy jednoczesnym wzroście ruchu na ul. Dąbrowskiego od strony centrum i z ul. Prusa. Uniemożliwia to bezpieczne pokonanie skrzyżowania, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu - wyjaśniają.

Magistrat zapewnia, że sytuacja na tym węźle komunikacyjnym będzie monitorowana, a zmiany mają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko kierowcom, ale też pieszym. - Wraz z otwarciem ul. Kraszewskiego dostępne będą wyjazdy we wszystkich kierunkach z ul. Szamarzewskiego oraz zwężony wjazd w ul. Sienkiewicza.

Od poniedziałku piesi będą mogli korzystać z chodnika wzdłuż ulicy Kraszewskiego na odcinku od Zwierzynieckiej do Sienkiewicza (po zachodniej stronie). Tego samego dnia na ulicę Kraszewskiego wrócą autobusy linii nr 64 - będą kursować trasą sprzed rozpoczęcia remontu. Pod koniec sierpnia oddany do użytku zostanie natomiast chodnik wzdłuż "Zajezdni Poznań", a dodatkowo na ulicę Zwierzyniecką wrócą auta i tramwaje. Już wiadomo, że kursować tu będzie linia nr 2 z Dębca na Ogrody. - W związku z toczącymi się do końca sierpnia pracami torowymi wzdłuż ul. Królowej Jadwigi tramwaje linii nr 2 nadal będą kursować częściowo zmienioną trasą przez ulice: Towarową, Matyi, Wierzbięcice. Linia nr 20, która obecnie kursuje ul. Dąbrowskiego na Ogrody, a w przeciwnym kierunku na os. Sobieskiego, pozostanie na tej trasie do początku września - kończą urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro