Reklama

Duże zmiany w komunikacji miejskiej! Sześć linii tramwajowych zmieni swoje trasy

Ze względu na pilną potrzebę przeprowadzenia prac torowych w rejonie węzła Bałtyk zmienione zostaną trasy tramwajów linii numer 5,8, 10, 11, 13 i 15. Prace prowadzone będą w weekend 19 - 20 sierpnia.

- Prace na węźle Bałtyk (wymiana węzła rozjazdowego) są konieczne w związku z nadmiernym zużyciem szyn w łukach i występującym ponadnormatywnym odchyleniem od pożądanego rozstawu szyn. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest bardzo duży ruch tramwajowy, a w szczególności obciążenie nim łuków podczas objazdów zamkniętego w ubiegłych latach ronda Kaponiera - informuje ZTM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Aby zmiany były jak najmniej dokuczliwe dla pasażerów prace będą przeprowadzone w weekend 19 - 20 sierpnia. Linie numer 5, 8, 10, 11, 13 i 15 będą kursowały następującymi trasami:

Linia nr 5:

STOMIL - ... - Marcinkowskiego - pl. Wolności - Fredry - Roosevelta - RONDO KAPONIERA - Święty Marcin - ... - STOMIL

Linia nr 8:

MIŁOSTOWO - ... - Fredry - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Głogowska - GÓRCZYN

Linia nr 10:

POŁABSKA - ... - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - ... - DĘBIEC

Linia nr 11:

PIĄTKOWSKA - ... - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Głogowska - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 13:

JUNIKOWO - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Roosevelta - Święty Marcin - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 15:

OS. SOBIESKIEGO - trasa PST (dolna) - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

Aby ułatwić podróżowanie na odcinku Bałtyk - rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego uruchomiona zostanie linia autobusowa "za tramwaj" T15.

Linia nr T15:

DWORZEC ZACHODNI - Roosevelta - Grunwaldzka - RONDO JANA NOWAKA-JEZORAŃSKIEGO

Linia T15 będzie "przedłużeniem" linii T6: od Rataj do Dworca Zachodniego pojazdy będą kursować jako T6, na Dworcu Zachodnim nastąpi przenumerowanie i autobusy pojadą dalej - do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego - już jako linia T15. W przeciwną stronę - autobusy zostaną przenumerowane na Dworcu Zachodnim z T15 na T6.

Prowadzone prace spowodują także niewielkie korekty tras autobusowych -W przypadku linii nr 48, 59, 77, 240, 242, 251 przystanek Bałtyk będzie znajdował się na ul. Bukowskiej, przy sklepie Żabka. Autobusy linii nr 63 i 69 po wjeździe na przystanek Rondo Kaponiera wjadą na pas ruchu na rondzie, następnie przejadą w kierunku ulicy Bukowskiej do przystanku Bałtyk (jak wyżej) - informuje ZTM.

W trakcie weekendu zmienioną trasą będzie też kursował tramwaj turystyczny, który z ulicy Głogowskiej pojedzie przez most Dworcowy, Towarową i Święty Marcin do Ronda Kaponiera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro